Erkek İç Giyim

Sırala
Toplam 29 ürün görüntüleniyor.

Erkek İç Giyim Çeşitleri

Erkek iç giyim, çeşitli öğelerden oluşan oldukça geniş bir pazardır. Ürün kategorilerinin farklı başlıklardan oluştuğu kadar her bir kategorinin de farklı çeşitleri olması bu pazarı daha da büyütür. Erkek iç giyim başlığı altında, boxer, slip, külot, atlet ve korse yer almaktadır. Her bir ürün yapıldığı hammadde, modeli, tasarımı ve daha birçok özelliğe göre farklı sınıflara ayrılmaktadır. Yün ürünlerden pamuklu ürünlere, mikrofiber kumaştan termal kumaşlı erkek iç çamaşırı modellerine ulaşmak mümkündür. Sayılan çeşitler dışında, penye, likralı ve bambu ipliklerden yapılmış iç çamaşırları da mevcuttur.

Erkek İç Giyim Markaları

Erkek iç giyim ürünlerini günümüzde hemen hemen her erkek kıyafet mağazası üretmeye başlamıştır. Her geçen gün büyüyen bir sektör olması piyasada çok geniş bir çeşitlilik olmasını sağlamıştır. Bu durum aynı zamanda erkek iç giyim markaları denildiği zaman birçok markanın akla gelmesini de sağlamaktadır. Ancak, piyasada sadece erkek iç giyimine odaklanan başarılı markalar yer almaktadır. Kaliteli ve sağlıklı iç çamaşırları için alanında uzman markaların ürünlerinin kullanılması önem taşımaktadır. Şık olmaları yanı sıra kaliteli olmaları aşağıdaki erkek iç çamaşırı markaları adlarını ön plana çıkarmaktadır.

  •       Tutku
  •       Seher Yıldızı
  •       NBB

Erkek İç Giyim Modelleri

Erkek iç giyim modelleri tasarımlarına göre farklılık göstermektedir. İlk olarak külot çeşitlerinden bahsetmek gerekirse; külot, slip ve boxer erkek alt iç çamaşırlarını kapsamaktadır. Külot kadın iç çamaşırlarını andıran tasarıma sahip genellikle pamuklu veya bambu iplikten yapılan ürünlerdir. Belleri lastiklidir. Eskiden kullanımı daha sık olup yerini boxer modellerine bırakmıştır.

Slip modelleri, genellikle mikrofiber kumaştan yapılan dar modellerdir. Bazı erkekler slip modellerini son derece rahat bulmakla birlikte bazı kişiler rahatsız olduğunu düşünmektedir. Bacaklara uzantısı olmaması dar pantolon modelleri için bir avantaj olmaktadır. Sporcu kişiler tarafından tercih edilen modellerdir.

Boxer ise en geniş sınıfa sahip alt iç çamaşırı modelidir. Dar kesim olabildiği gibi pamuklu kumaşlardan üretilenleri geniş tasarımlara da sahiptir. Büyük beden iç çamaşırı arayanlar için en rahat modeller olmaktadırlar. Boxerler hemen hemen her kumaştan üretilebilmektedirler.  Mikrofiber, polyesterden veya polyamid hammaddesinden yapılan kumaş yapısıdır. Son derece ince iplikli ve esnek olan bu kumaş türü sentetik bir kumaştır. Genellikle desenli boxerlar mikrofiber kumaştan üretilir. Yaz sıcaklarında terlemeye neden olabilmektedir ancak sundukları geniş renk skalası nedeni ile en çok tercih edilen boxer kumaşı olmaktadır. Ergenlik çağındaki bazı erkeklerde ciltte tahrişe neden olmaktadır. Bu durumdaki kişilerin %100 pamuk boxer veya külot tercih etmesi önerilmektedir. Dar yapılı olan slipler de mikrofiber kumaştan yapılmaktadır.

Erkek iç çamaşırlarında üst giyime odaklanıldığı zaman ise atletler devreye girmektedir. Yarım kollu veya kolsuz atlet modelleri özellikle kış aylarında tercih edilen ürünlerdir. Sıcak tutmaları üzere alındıkların yün ve pamuklu atlet modelleri ön plana çıkmaktadır. Özellikle, yünün sıcak tutma özelliği geçmişten günümüze gelen popüler bir atlet ipi olmasını sağlamıştır.

Erkek iç çamaşırı takımı dendiği zaman hem kilot hem de atlet bir arada olmaktadır. Genellikle siyah, beyaz ve gri gibi klasik renklerden oluşmaktadırlar. Takım içerisinde yer alan ürünler çoğu zaman pamuk ipliklerle yapılan ürünler olmaktadır.

Hem alt hem üst çamaşırları terletmeyen kumaşlardan yapılabilmektedir. Bu termal kumaşlar özellikle yazlık modeller olarak düşünülmektedir. Nitelikli doğal elyaflar olan termal kumaşlar, hava geçiren kumaşlardır. Bu sayede yaz aylarında terlemeyi önlerken kış aylarında ise kişilerin sıcak kalmalarını sağlamaktadır. Terletmeyen kumaş olmaları nedeni pamuklu ürünler kadar popüler olmaktadırlar. Özellikle, sporcular tarafından tercih edilen kumaş yapısıdır.

Erkek İç Giyim Fiyatları

Erkek iç giyim fiyatları modellere, markalara ve çamaşırların yapıldığı malzemelere göre değişmektedir. Termal ve pamuklu ürünler pahalı ürünler olmaktadır. En uygun ve ucuz alışverişi gerçekleştirmek isteyen kişiler genellikle mikrofiber kumaştan yapılan boxerları tercih etmektedir. İç çamaşırı alışverişlerinde minimum üç adet olacak şekilde toplu alımlar yapılabilmektedir. Bu satın al seçeneği ile ürün başına düşen ücret azalmaktadır. İç çamaşırı fiyatları oldukça geniş fiyat aralığına sahiptir. Markalar arasında ciddi fiyat farklılıkları görülür. Özellikle, lüks giyim markalarının iç çamaşırları son derece pahalıdır. Fiyat kıyaslaması yapmak ve tam istedikleri tarzda iç çamaşırı bulmak isteyen kişiler online satış sitelerine yönelmektedir. Bu sayede hem bedenlerine hem de isteklerine en uygun olan iç çamaşırını rahatlıkla bulurlar.

Erkek İç Giyim Renkleri

Erkek iç giyim renkleri eski zamanlarda sadece üç renkten oluşmaktaydı. Siyah, beyaz ve gri olan bu renkler günümüzde yerini hemen hemen her renkten oluşan ürünlere bırakmıştır. İç çamaşırı takımları hala daha bu iç temel renkten oluşsa da, özellikle mikrofiber boxerlar birçok farklı renkte ve desende üretilmektedir. Süper kahramanlardan yazılara, çiçeklerden karikatürlere çeşitli baskılara sahip renkli boxerlar da bulabilmek mümkündür. Bu durum özellikle alt iç giyimin sınırsız bir dünyaya sahip olmasını sağlamıştır.

Klasik pamuklu modeller de günümüzde renkli seçeneklerden oluşmaktadır. Dar veya bol kesim fark etmeksizin hemen hemen her renkte bu tür modellere de erişmek mümkündür. Kırmızı, pembe, lacivert, sarı, turuncu, mavi yeşil ve akla gelen tüm renklerde bu tür iç çamaşırları da bulmak mümkündür.

Erkek atletlerinde renkler hala, daha sınırlı olabilmektedir. Özellikle, yün atletlerin rengi beyaz, siyah veya krem rengi ile sınırlı kalmaktadır.

Erkek İç Çamaşırı Nasıl Olmalı?

Erkek iç çamaşırı alırken dikkat edilmesi gereken birçok farklı başlık yer almaktadır.

Üst iç giyimden başlamak gerekirse; atletlerin yünden veya pamuktan yapılması büyük önem taşır. Özellikle kış günlerinde sıcak tutmak için giyilen atletlerin bu iki hammaddeden yapılması gerekmektedir. Son yıllarda popüler olan termal ürünler de iyi birer seçenek olmaktadır.

Sentetik türde bir kumaş seçimi terleme sonrası kötü koku oluşmasına neden olmaktadır. Özellikle, kalitesiz kumaşlar vücut temiz olmasına rağmen rahatsız edici kokular oluşturabilmektedir.

Çocukluk çağından itibaren iç çamaşırının sağlıklı kumaşlardan yapılmış olması önerilmektedir. Bu noktada ise ilk akla gelen en iyi iplik türü %100 pamuk iplik olmaktadır. Pamuğun kaliteli ve ciltle uyumlu dokusu sağlık açısından önemli bir özelliktir.

 

Boxer seçimlerinde alınan iç çamaşırının doğru beden olmasına özen gösterilmelidir. Dar iç çamaşırları özellikle uzun süreli kullanımda erkek üreme sağlığını olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Bu noktaya gelmeden öncesinde ise günlük hayatta sürekli bir rahatsızlık hissiyatı olmasına neden olmaktadırlar. Bundan dolayı bir markadaki doğru bedeni bulabilmek için bir ürün alınarak deneme yapılması önerilmektedir.

Spor yaparken giyilen iç çamaşırlarının vücuda oturan modeller olması önerilmektedir. Bol modeller spor hareketleri yaparken rahatsız hissedilmesine neden olmaktadır. Özellikle toplanan modeller spor performansında düşmeye neden olabilmektedir.

Hem sıcaktan hem de soğuktan korunmak isteniyorsa termal ürünler kurtarıcı görev görmektedir. Dış mekanda spor yapan kişiler için termal iç çamaşırları büyük bir konfor sağlamaktadır.

Ürünler üzerinde yazan yıkama önerilerine dikkat edilmelidir. Bazı kumaşlar yüksek sıcaklıklarda çekme yapabilmektedir. Yanlış sıcaklığa maruz kalan ürünler kullanım dışı kalırlar. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.