Amigurumi Malzemeleri

Sırala
Toplam 131 ürün görüntüleniyor.

Amigurumi Malzemeleri Nelerdir?

Son yılların en trend el işi hobisi olan amigurumi, el işlerine meraklı olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Farklı oyuncakların yapımına imkan veren amigurumi bir örgü sanatı olarak sıklıkla kullanılmaktadır. Amigurumi Japonca’da “oyuncak yapma sanatı” anlamına gelmektedir. Ami kelimesi “örülmüş” ve nuigurumi ise “doldurulmuş oyuncak” anlamı taşımaktadır. Amiguruminin kendine özel bir tekniği bulunmaktadır. Bu nedenle amigurumi yapımında amigurumi malzemeleri kullanılmaktadır. 

Amigurumi bebek yapımı el işi hobilerine ilgi duyan kişiler tarafından tercih edildiği kadar aynı zamanda el işlerinden gelir elde etmek isteyen kişiler tarafından da rağbet görmektedir. Her örgü oyuncak amigurumi değildir. Amigurumi yapımında özel teknikler bulunmaktadır. Tığ örgü ve sık iğne tekniği kullanılarak oyuncakların içleri doldurulmaktadır. Amigurumi tavşan, amigurumi bebek, amigurumi kaplan, amigurumi kuzu gibi farklı oyuncaklar yapılabilmektedir. 

Amigurumi yapımında bazı teknikler tercih edilmektedir. Tığ örgü ve sık iğne tekniği kullanılarak örgülerin iç kısımları doldurulmaktadır. Amigurumi oyuncaklar diğer oyuncak çeşitlerine göre çok daha sert ve sağlam yapılıdır. Amigurumi yapımında kullanılan malzemeler arasında; tığ veya örgü şişi, dolgu amaçlı olarak kullanılan boncuk elyaf, kuru pastel ile güvenlik kilitli amigurumi gözleri bulunmaktadır. Amigurumi gözleri takıldıkları yerden çıkmamaktadır. Bu açıdan %100 güvenilir oldukları söylenebilmektedir. Amigurumilerin görselliklerini arttırmak amacı ile örgü veya dikiş kıyafetler, renkli keçeler, saç ve toka gibi aksesuarlar da kullanılabilmektedir. 

Amigurumi Malzeme Çeşitleri

Amigurumi yapımında gerekli temel malzemelerin dışında ek malzemeler satın alınabilmektedir. Amigurumilere ek malzemeler ilave edilerek amigurumi bebekler kişiselleştirilebilmektedir. Amigurumi bebek yapımı malzemeleri tekli olarak satın alınabildiği gibi set olarak da temin edilebilmektedir. Amigurumi bebek aksesuarları tuhafiye dükkanları ile hobi malzemeleri satışını yapıldığı internet sitelerinden kolaylıkla temin edilebilmektedir. Amigurumi malzeme çeşitliliği oldukça geniştir. Amigurumi çıngırak malzemelerinin piyasada farklı ebatları bulunmaktadır. Amigurumi bebeğin ebat durumuna göre çıngırak boyutuna karar verilebilmektedir. 

Amigurumi bebek malzemeleri arasında oyuncak içi ses aparatı bulunmaktadır. Bu ses aparatları köpek, kedi veya kuş seslerini içerebilmektedir. Kişisel isteğe bağlı olarak tercih edilebilmektedir. Amigurumi bebeklere eklenebilen bir diğer malzeme ise zildir. Zillerin farklı ebatları piyasada satılmaktadır. Amigurumi zilleri 2’li veya 5’li paketler halinde satılmaktadır. İhtiyaca göre tekli olarak da satın alınabilmektedir. Amigurumi pense seti, amigurumi vidalı göz ve amigurumi gözlükler ile amigurumi bebekler zenginleştirilebilmektedir. Amigurumi gözlüklerin çok sayıda farklı rengi bulunmaktadır. En çok tercih edilen renkler arasında; kırmızı, pembe, mavi ve lila bulunmaktadır. Amigurumi bebeklere bukle saçlar ve kirpikler de ilave edilebilmektedir. Sentetik saçlar ile amigurumi bebeklere estetik ve şık bir görünüm verilebilmektedir. Bu sentetik saçlar dikilerek veya yapıştırılarak uygulanabilmektedir. Amigurumi saçları birinci kalite sentetik malzemeden üretilmektedir. Amigurumi sentetik saçların piyasada farklı renk alternatifleri de bulunmaktadır. En çok tercih edilen amigurumi saç renkleri arasında; pembe, kahve pembe sarı, kestane kahve, kızıl ve mavi beyaz bulunmaktadır. 

Amigurumi hobi malzemeleri arasında vidalı gözler de yer almaktadır. Vidalı gözlerin farklı ebatları bulunmaktadır. Piyasada çok farklı renk seçenekleri ile bulunmaktadır. En çok tercih edilen amigurumi vidalı göz renkleri arasında; kırmızı, mavi, kahverengi, pembe, sarı, yeşil ve siyah bulunmaktadır. Vidalı gözlerin plastikten veya ahşaptan üretilen çeşitleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra amigurumi bebeklere vidalı dudak eklenebilmektedir. Mavi, mor, sarı ve yeşil gibi farklı renkleri bulunmaktadır. Amigurumilere eklem aparatı da eklenebilmektedir. Eklem aparatlarının farklı boyutlardaki çeşitleri tercih edilebilmektedir. Amigurumi örgü malzemeleri, amigurumi ahşap malzemeleri ve amigurumi pano malzemeleri hobi malzemeleri satışının yapıldığı yerlerden satın alınabilmektedir. 

Amigurumi Malzeme Modelleri

El işi hobilerine ilgi gösteren insanların sıklıkla tercih ettikleri amigurumi bebekler hem hobi olarak hem de satış amacı ile yapılmaktadır. Özellikle son yıllarda ev kadınları amigurumi bebek yapımına başlamakta ve yaptıkları amigurumilerin satışını yapmaktadırlar. Amigurumi yapımı için oldukça az malzemeye ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak amigurumi bebeğe eklenecek malzemelere göre ek malzemeler gerekebilmektedir. Amigurumi temel malzemeleri arasında; ince uçlu tığ, ilmek işaretleyicisi, amigurumi yünü, oyuncak içi için elyaf, boncuk, dantel ve tüy gerekmektedir. Boncuk, tüy ve elyaf amigurumi bebeği süslemek için kullanılmaktadır. Amigurumi yapımı için gerekli olan malzemelerin seçimi oldukça önem taşımaktadır. Amigurumi yapımında kullanılan tüyün özenle seçilmesi gerekmektedir. Aksi durumda yün tüylenme yapabilmektedir. 

Amigurumi Malzeme Seti

Amigurumi yapımı için gerekli olan malzemeler son derece azdır. Amigurumi başlangıç malzemeleri örgü şişi veya tığı, boncuk elyaf, amigurumi bebek gözü ve kuru pastel olmaktadır. Ancak amigurumi bebekler kişisel isteğe bağlı olarak kişiselleştirilebilmektedir. Amigurumiler kişiselleştirilirken ek malzemeler ilave edilebilmektedir. Etrofil amigurumi kiti içerisinde amigurumi yapımı malzemelerinin tümü bulunmaktadır. Birbirleri ile uyumlu olan amigurumi aksesuarları kullanılarak amigurumiler kolaylıkla örülebilmektedir. İçerisinde Bambino Organic ip, 2 mm’lik örgü tığı, oyuncak iç malzemesi ve bir adet de kitapçık bulunmaktadır. Amigurumi bebek malzeme seti sayesinde amigurumi yapımı oldukça kolaylaşmaktadır. 

Tuva markasının amigurumi çiçekli tavşan kitinin uyumlu malzemeleri sayesinde rahatlıkla amigurumi tavşanlar yapılabilmektedir. Amigurumi bebek malzeme seti ile amigurumi için gerekli olan malzemelerin ayrı ayrı satın alınmasına gerek olmamaktadır. Bunun yanı sıra setler fiyat olarak çok daha avantajlı olmaktadır. Tuva amigurumi tavşan kiti içerisinde %100 pamuklu Hello iplik, silikon saplı tığ, amigurumi dolgu malzemesi, güvenli gözler ve aksesuarlar ile yapım kitapçığı yer almaktadır. Amigurumi setleri içerisinde amigurumi yapımı için gerekli olan malzemelerin tümü bulunmaktadır. Ek malzeme satın alınmasına gerek olmamaktadır. 

Amigurumi Malzemeleri Fiyatları

Amigurumi yapımı için gerekli olan temel malzemeler oldukça azdır. Bu nedenle başlangıçta yapılan amigurumi bebek yapımı uygun fiyatlara gelmektedir. Amigurumi yapımında kullanılacak olan malzemeler ortalama tüm bütçeler için uygundur. Ancak amigurumiye eklenen ek malzemeler ile fiyat artabilmektedir. Amigurumi malzeme fiyatları, kişilerin tercih edecekleri ek malzemelere bağlı olarak değişmektedir. Amigurumi malzemeleri set olarak veya tekli olarak satın alınabilmektedir. Set olarak satılan amigurumi malzemeleri daha ucuz olabilmektedir. 

Toptan amigurumi malzemeleri çok daha avantajlı olmaktadır. Amigurumi malzemesi almak için tuhafiye dükkanları tercih edilebilmektedir. Hobi malzemeleri satışının yapıldığı yerlerden amigurumi malzeme seti temin edilebilmektedir. Hobi malzemeleri satışının yapıldığı yerlerden toptan satış imkanından faydalanılabilmektedir. Bunun yanı sıra hobi malzemeleri satışı yapan markaların internet siteleri üzerinden de amigurumi malzemeleri satın alınabilmektedir. Markaların online satışlarında bazı dönemlerde amigurumi malzemelerinde çeşitli kampanyalar yapılabilmektedir. Kampanya dönemlerinde alınabilecek en uygun fiyatlara amigurumi malzemeleri satın alınabilmektedir. 

Amigurumi Malzemeleri Nerede Satılır?

Amigurumi yapımına olan ilgi gün geçtikçe artmaya devam etmektedir. Bu nedenle amigurumi bebek yapımına meraklı olan kişiler “Amigurumi malzemesi satan yerler nerelerdir?” sorusuna cevap aramaktadırlar. Amigurumi malzemeleri, tuhafiye dükkanlarından kolaylıkla bulunabilmektedir. Hobi malzemeleri satışının yapıldığı dükkanlardan amigurumi yapımı için gerekli olan malzemeler temin edilebilmektedir. Hobi malzemeleri satışının yapıldığı internet siteleri üzerinden de amigurumi malzemeleri satın alınabilmektedir. Online satışlarda amigurumi malzemeleri çeşitli kampanyalara girebilmektedir. Kampanya dönemlerinde online satışlar tercih edilerek çok daha uygun fiyatlara amigurumi malzemeleri satın alınabilmektedir. T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.