Terzi Malzemeleri

Sırala
Toplam 120 ürün görüntüleniyor.

Terzi Malzemeleri Nelerdir?

Kendi tasarımlarını yapan kişiler dikiş yaparken birçok farklı malzemeye ihtiyaç duymaktadırlar. Hem kadınlar hem erkekler hem terziler hem de tasarımcılar terzi malzemeleri ile çok farklı tasarımlar yapmaktadırlar. Kişisel ürünlerin yanı sıra ev tekstili ile hobi ürünlerinde de temel dikiş ürünlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Dikiş malzemeleri arasında dikiş aletleri, dikiş iğnesi, dikiş ipliği, kumaş gibi ürünler bulunmaktadır. Dikiş malzemesi yalnızca büyük ölçekli dikişlerde değil, ev içerisinde küçük söküklerin tamirinde de kullanılmaktadır. Terzi malzemeleri şu şekilde belirtilebilir:

 • Makine iğneleri
 • Kalemler - Uçan Kalemler
 • Çıtçıt, Kanca, Agraf
 • Cırt Bantlar
 • Dikiş, Nakış ve Terzi İğneleri
 • Mezuralar ve Cetveller
 • Toplu İğneler
 • Dergiler ve Dikiş Kalıpları
 • Çengelli ve Kilitli İğneler
 • Lastikler
 • Fermuarlar
 • Telalar
 • Makaslar
 • İlik Açıcı ve Sökücüler
 • Yüksükler ve Parmak Koruyucular
 • Yama, Aplike ve Arma
 • Dikiş İplikleri
 • Ribanalar
 • Dikiş Kutuları
 • Ayarlanabilir Prova Mankenleri
 • Elbise Kılıfları

Terzi Malzemeleri Çeşitleri

Dikiş için gerekli malzemeler arasında; dikiş makinesi iğnesi, toplu iğne, çengelli iğne ile set şeklinde satılan iğneler bulunmaktadır. Dikiş yapan kişiler tarafından sıklıkla kullanılan malzemeler arasında ise dikiş iğnesi yer almaktadır. Dikiş iğnelerinin farklı kalınlıklarda ve farklı uzunluklarda olanları piyasada kolaylıkla bulunabilmektedir. Sivri uçlu ve altın gözlü el iğneleri haricinde terzi iğneleri de bulunmaktadır. Dikiş makinesi iğneleri ise normal iğnelerden farklı olmaktadır. Singer makine iğnesi, dikiş yapan kişilerin sıklıkla tercih ettikleri iğne çeşitleri arasında yer almaktadır. 

Dikiş malzemesi olarak kullanılan dikiş ipliklerinin ise piyasada farklı renk seçenekleri bulunmaktadır. Kişiler dikişleri için kendi zevklerine ve ihtiyaçlarına en uygun renkte dikiş ipliklerini temin edebilmektedirler. Terzi malzemesi arasında Singer makine yağı da yer almaktadır. Dikiş makinelerinde kullanılan dikiş makinesi yağının kullanımı son derece önemlidir. Bunun yanı sıra makine cımbızı, çanta fermuarı, çok amaçlı dikiş kutusu, otomatik mezura, standart mezura, uçan kalem, çıtçıt, dikiş sökücü gibi malzemeler de bulunmaktadır. Piyasada terzi seti de oldukça uygun fiyatlarda bulunabilmektedir. Terzi malzemelerinin ayrı ayrı alınmasına göre terzi setleri çok daha avantajlı olmaktadır. 

Terzi malzemeleri arasında makas, metre, düğme, balen gibi ürünler de yer almaktadır. Piyasada farklı işlevleri olan birçok farklı çeşitte makas bulunmaktadır. Uzun ince gagalı makaslar özellikle hassas olmayı gerektiren kesim işleri için son derece uygundur. Düğme çeşitleri içerisinde farklı motiflerde olanlar bulunmaktadır. Desenli düğmeler, küçük düğmeler, büyük düğmeler, renkli düğmeler, plastik düğmeler ve ahşap düğmeler sıklıkla kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra ağaç, kuş, çiçek, dünya, hayvan ve bebek figürlü olan düğme çeşitleri de bulunmaktadır. Bu düğme çeşitleri bebek kıyafetleri yapımında sıklıkla tercih edilmektedir. 

Terzi malzemeleri arasında yer alan çıtçıt çeşitleri ise pratik açılıp kapanma özellikleri ile tercih edilmektedir. İki kumaşı birleştirmek için kullanılan çıtçıtların metal ve plastik olmak üzere farklı çeşitleri bulunmaktadır. Mezuraların ise otomatik olanlarının yanı sıra standart olanları da bulunmaktadır. Otomatik mezuraların farklı şekilli olanları tercih edilmektedir. Birçok farklı renkte ve şekilde üretilen otomatik mezuralar ile birçok terzi işi kolay hale gelmektedir. 

Terzi Malzemeleri Modelleri

Terzi malzemeleri modelleri piyasada kolaylıkla bulunabilmektedir. Terzi malzemeleri olarak satılan ürünler içerisinde en çok çeşide sahip olanlar arasında iğne modelleri bulunmaktadır. Kullanım amacına bağlı olarak çok sayıda iğne çeşidi bulunmaktadır. Terzi malzemelerinin temel parçaları arasında yer alan dikiş iplikleri ise kişisel istek ve ihtiyaca bağlı olarak istenilen renkte tercih edilebilmektedir. Hem amatör hem de profesyonel terzilerin vazgeçilmez parçaları arasında bulunan dikiş kutularının da farklı modelleri piyasada bulunmaktadır. 

Çıtçıt çeşitlerinin yanı sıra düğme çeşitleri de her ihtiyaca yönelik bulunmaktadır. Farklı renklerde ve farklı motiflerdeki çıtçıt ile düğmeler, dikişlere son derece estetik bir görünüm katmaktadır. Terzi malzemeleri arasında bulunan fermuarların farklı maddelerden yapılmış modelleri bulunmaktadır. Dikiş için temel malzemelerin yanı sıra yardımcı malzemeler de sıklıkla tercih edilmektedir. Pullar, payetler, boncuklar, armalar dikişlere ayrı bir hava katmaktadır. Terzi setleri sayesinde ise kişiler çok daha ekonomik olarak terzi malzemelerini elde edebilmektedirler. Terzi malzemeleri ayrı ayrı satın alındığında maliyetli olabilmektedir. Ancak her ihtiyaca yönelik olan terzi malzemeleri sayesinde hem kusursuz dikişler yapılabilmekte hem de bütçe tasarrufu sağlanabilmektedir. 

Terzi Malzemeleri Fiyatları

Terzi malzemeleri fiyatları, malzemenin kalitesine bağlı olarak değişmektedir. Piyasada birçok farklı markaya ait terzi malzemesi bulunmaktadır. İğne ve iplik çeşitlerinde iğnenin ve ipliğin özelliklerine göre fiyatlarda farklılık olabilmektedir. Çoklu dikiş iğneleri daha avantajlı olmaktadır. Dikiş terzi malzemeleri arasında yer alan dikiş ipliklerinin fiyatları ise dikiş ipliğinin kalitesine göre değişmektedir. Terzi malzemelerinden biri olan düğmelerin ise birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Farklı motiflerde bulunabilen düğmeler, üretildikleri hammaddelere göre çeşitlere ayrılmaktadır. İşlevsel düğmeler set halinde satılırken, motifli ve şık olan düğmeler tek olarak satışa sunulmaktadır. Set olarak satın alınan düğmeler daha uygun fiyatlı olmaktadır. 

Terzi malzemeleri, yapıldıkları materyale göre fiyatlandırılmaktadırlar. Bu nedenle fiyatlarda değişkenlik olabilmektedir. Toptan terzi malzemeleri satın alımı daha uyguna gelmektedir. Terzi malzemeleri satışının yapıldığı markaların internet sitelerinde terzi malzemeleri dönemsel kampanyalara girebilmektedir. Terzi malzemeleri satın almak isteyen kişiler kampanya dönemlerini takip ederek alabilecekleri en ucuz fiyatlara terzi malzemeleri satın alabilmektedirler. 

Terzi Malzemeleri Nerede Satılır?

Dikiş işleri ile ilgilenen kişiler “Terzi malzemeleri nerede satılır?” sorusuna yanıt aramaktadırlar. Terzi malzemesi satan yerler genellikle büyük şehirlerin merkezlerinde, çarşılarında bulunmaktadır. Pasaj içlerinde terzi malzemeleri satışı yapan tuhafiye dükkanları bulunmaktadır. Kişiler kendi ihtiyaç ve zevklerine en uygun terzi malzemelerini temin edebilmektedirler. Bunun yanı sıra terzi malzemeleri online satış ile de temin edilebilmektedir. Terzi malzemeleri satışının gerçekleştirildiği markaların internet siteleri üzerinden terzi malzemeleri satın alınabilmektedir. Online satışlarda tekli alımlara göre toplu veya çoklu alımlar daha avantajlı olabilmektedir. Terzi malzemeleri, online satışlarda bazı dönemlerde kampanyalara girebilmektedir. İndirim dönemleri takip edilerek alınabilecek en uygun fiyatlara terzi malzemeleri satın alınabilmektedir. 

Terzi Malzemeleri Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Terzi malzemeleri satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Terzi malzemeleri arasında en çok kullanılan malzeme dikiş iğnesi olmaktadır. Ancak dikiş makinelerinde kullanılan iğne ile dikiş iğneleri arasında bazı farklılıklar bulunmaktadır. Dikiş makinelerinde standart dikiş iğnelerinin kullanılmaması gerekmektedir. Dikiş makinesinde standart dikiş iğnelerinin kullanılması durumunda dikişlerde bozukluk meydana gelebilmektedir. Bunun yanı sıra dikiş iğnesi, dikiş sırasında kırılabilmekte ve dikiş süreci sekteye uğrayabilmektedir.

Terzi malzemeleri seçilirken dikkat edilecek bir diğer nokta ise satın alınacak olan malzemenin oluşturulacak olan ürüne uygunluğu olmaktadır. Yapılacak olan dikişe uygun dikiş iğnesinin ve dikiş ipliğinin tercih edilmesi gerekmektedir. Terzi malzemeleri arasında yer alan çıtçıtlar ve düğmelerin ise oluşturulacak olan ürün ile uyumlu olmaları gerekmektedir. Renk ve şekil açısından uyumlu olan materyaller, ürünün çok daha estetik ve kusursuz görünmesini sağlamaktadır. Piyasada terzi malzemelerinin birçok farklı rengi ve modeli bulunmaktadır. Ancak bu malzemelerin kişilerin ihtiyaçlarını karşılamaları son derece önem taşımaktadır. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.