Eşarp-Yazma

Sırala
Toplam 145 ürün görüntüleniyor.

Eşarp ve Yazma Nedir?

Yazma ve eşarplar ilk zamanlarda sert doğa koşullarından korunmak amacı ile kullanılsa da zaman içerisinde sembol niteliği kazanmıştır. İnsanlık tarihinde oldukça eski bir gelenek olan yazma ve eşarpların ilk örneklerine Anadolu’da gerçekleştirilen arkeolojik kazılarda rastlanmıştır. İslamiyet öncesi olan İran, Hitit ve Roma medeniyetlerinde sıklıkla kullanıldıkları ortaya konulmuştur. Aynı zamanda Sümer, Urartu ve Hitit dönemlerinde kadınlar eşarp ve yazmaları özgürlüğün bir simgesi olarak tercih etmişlerdir. 

Piyasada farklı birçok renkte ve farklı hammadde karışımlarında yazma ve eşarp modelleri bulunmaktadır. Birçok farklı marka her sezon için eşarp ve yazma modelleri çıkarmaktadır. Twill ipek eşarplardan çıtçıtlı eşarplara, spor eşarplardan düz renk ipek eşarplara kadar çok farklı modellerde yazma ve eşarp modelleri piyasadan satın alınabilmektedir. Will eşarplar, şal eşarp modelleri ve uzun eşarplar ise en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. 

Eşarp ve Yazma Modelleri

Eşarp modelleri ve yazma modellerinin piyasada çok farklı çeşitleri bulunmaktadır. Yazma ve eşarplar desenleri ve üzerlerine uygulanan el işçiliğine göre farklı modellerdedir. Piyasada hazır eşarplar bulunabildiği gibi aynı zamanda düz renk yazmalar da mevcuttur. Kişiler düz renk bir yazma alarak üzerlerine istedikleri motifleri işleyebilmekte ve yazmaları kişiselleştirebilmektedirler. En çok tercih edilen yazma modelleri arasında iğne oyası yazma modelleri bulunmaktadır. Yazma kenarlarına uygulanan renkli motifler ile yazmalara tarz katılabilmektedir. Piyasada eşarp çeşitleri olarak; pamuk ipek eşarp, tül eşarp, ipek eşarp, koton eşarp, tivil eşarp ve pamuklu ipek eşarp bulunmaktadır. 

Tesettür giyimde sıklıkla tercih edilen hazır bone eşarp ise %100 pamuktan üretilmektedir. Pamuklu eşarplar çamaşır makinesinde narin yıkamada veya elde yıkanabilmektedir. %100 pamuk eşarplar en çok tercih edilen modeller arasındadır. Kişiler yazın kullanacaklar eşarpları terletmeyen ve hava geçirgenliği olan yazlık eşarplar içerisinden seçebilmektedirler.  Kışın tercih edilecek eşarplar ise kişileri soğuktan koruyacak şekilde üretilmiştir. Düz renkli olan modeller oyalık yazma olarak alınmakta ve kişiler kendi istedikleri renklerdeki motifleri bu yazmalara işleyebilmektedir. Cenk yazma tek renk modellerinin üzerine çok çeşitli motifler yapılarak yazmalar kişiselleştirilebilmektedir. Cenk yazma modellerine piyasadan ve online satışlardan ulaşılabilmektedir. 

Eşarp ve Yazma Markaları

Piyasada farklı çeşitte ve modelde çok farklı yazmaları satın almak mümkündür. Düz renklerden oluşan yazmalar en çok tercih edilen yazma modelleridir. Bunun yanı sıra mor yazmalar, siyah yazmalar, kahverengi yazmalar, beyaz yazmalar ve krem yazmalar da en çok kullanılan yazma renkleri olmaktadır. Çok sayıda marka eşarp ve yazma modellerini piyasaya sunmaktadır. Tesettür bone penye olan modeller düz olarak üretilmektedir. %100 pamuk içerikli olan bu modellerin çok sayıda farklı rengi bulunmaktadır. En çok tercih edilen renkler arasında; mercan, mor, nar çiçeği, fuşya, açık mavi, beyaz, kırmızı, kahve, mavi, krem, lacivert, pembe, gri ve lila olmaktadır. Ürünler çamaşır makinesinde hassas yıkamada ve elde gönül rahatlığı ile yıkanabilmektedir. Fırfırlı modeller de sıklıkla tercih edilmektedir. 

Cenk Yazma’nın da piyasada çok farklı renkleri bulunmaktadır. Cenk Yazma modelleri hammadde içeriğine göre değişmektedir. Ürünler çamaşır makinesinde 30 dereceyi geçirmeden yıkanabilmektedir. Cenk Yazma modellerinde en çok tercih edilen renkler ise; kırmızı, pembe, sarı, mor, mavi, yeşil, kahverengi, lila, pudra, karamel ve soğan kabuğu olmaktadır. Cenk Yazma modellerinin farklı uzunluktaki yazmaları piyasadan kolaylıkla bulunabilmektedir. 

Eşarp ve Yazma Renkleri

Eşarp ve yazma modellerinin birçok farklı rengi piyasada bulunmaktadır. Tek renk yazma modelleri olduğu gibi aynı zamanda farklı renklerde yazma ve eşarp modelleri mevcuttur. Yazma ve eşarp modelleri yazlık ve kışlık olarak çıkarılmaktadır. Piyasada farklı yazma ve eşarp markaları bulunmaktadır. Bu markalar sezonun en trend renklerinde yazma ve eşarp renkleri üretmektedir. Kış aylarında genellikle daha koyu renklerde yazma ve eşarp renkleri tercih edilirken, yaz aylarında ise daha açık renkler tercih edilmektedir. 

Yazma ve eşarp renkleri arasında en çok tercih edilen renkler ise; siyah, sarı, mavi, lila, beyaz, simli, yeşil, bordo, turuncu, gül kurusu, vişne, toz pembe, açık gül, açık mürdüm, soft pudra, nar çiçeği, turkuaz, ekru, parlament, karamel, pişmiş ayva, yağ yeşili, antrasit, cam göbeği, yavruağzı somon, limon çiçeği, çağla yeşili, kırmızı, şeker pembe, krem, hardal, yavru ağzı, soft hardal, koyu nil, bebe mavi, kot mavi, saks mavi, sütlü kahve, mor, buğday, gece mavi, koyu petrol, açık leylak, fıstık yeşili, koyu pudra, zümrüt, sütlü kakao, koyu kiremit, ördek başı yeşil, patel gül, şarabi, koyu yeşil, yosun yeşili, sereniti, benetton, mercan mavi, açık mint, kına yeşili, havacı mavi, açık patlıcan, soğan kabuğu, koyu kahve, mint yeşili ve kahverengi olmaktadır. 

Eşarp ve Yazma Fiyatları

Eşarp ve yazma satın almak isteyen kişiler ucuz eşarp ve ucuz yazma fiyatları hakkında araştırma yapmaktadırlar. Yazma fiyatları ve eşarp fiyatlarını belirleyen bazı faktörler bulunmaktadır. Yazma ve eşarbın üretildiği hammaddeye göre fiyatlar değişebilmektedir. Pamuk ve kaşmir karışımlı olan el örgü iplerinden üretilen eşarplar pamuk eşarplara göre daha yüksek fiyatlıdır. Sentetik iplerden üretilen yazma ve eşarplar çok daha uygun fiyatlıdır. Bunun yanı sıra yazma ve eşarplar markalarına göre de fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Piyasada çok farklı markaya ait eşarp ve yazma modelini bulmak mümkündür.

Yazma ve eşarp modellerine göre de fiyatlandırma değişebilmektedir. Tığ ve oya işçiliği yapılan yazma ve eşarp fiyatlarının fiyatları daha yüksektir. Çünkü bu tığ ve iğne oyası yapılan eşarp ve yazmalarda el işçiliği uygulanmaktadır. Oyasız ve el işçiliği yapılmamış yazma ve eşarp modellerinin fiyatları daha uygundur. En çok tercih edilen marka olan Cenk Yazma fiyatları ise piyasadaki diğer yazma markaları ile benzerdir. Yazmaları boyutlarına göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. En çok tercih edilen yazmalar ise 100 cm olan yazmalar olmaktadır. 

Yazma ve eşarp satın alımlarında çoklu veya toplu alımlar çok daha avantajlı olmaktadır. Yazma başına olan maliyet düştüğü için toplu alımlar daha uygun fiyatlı olmaktadır. Özellikle düz renkli olan yazmalar piyasada 5’li olarak satılmaktadır. Düz renkli yazmalara kişiler istedikleri el işçiliğini yaparak modelleri kişiselleştirebilmektedirler. Hem ekonomik hem de görsel olarak avantajlı olan düz renklerin yanı sıra eş işçiliği ile uğraşmak istemeyen kişiler de farklı motiflerde üretilen yazma modellerini satın alabilmektedirler. 

Eşarp ve Yazma Nereden Alınır?

Piyasada çok farklı renkte ve desende eşarp ile yazma modeli bulunmaktadır. Eşarp markaları her yaz sezonu ve kış sezonu için koleksiyon çıkarmaktadırlar. Kişiler kendi tarzlarına göre eşarp modeli tercih edebilmektedirler. Yazma ve eşarp modelleri eşarp toptancılarından rahatlıkla satın alınabilmektedir. Bunun yanı sıra eşarp markaları ve eşarp satışı gerçekleştiren internet siteleri üzerinden online olarak da eşarp ve yazma modelleri satın alınabilmektedir. Online satışlarda bazı dönemlerde uygulanan kampanyalardan yararlanılabilmekte ve alınabilecek en uygun fiyatlara eşarp ve yazma sahibi olunabilmektedir. İnternet üzerinden yapılan çoklu veya toptan yazma satın alımları çok daha avantajlı olmaktadır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.