İhraç Fazlası ve Seri Sonu İpler

Sırala
Toplam 347 ürün görüntüleniyor.

İhraç Fazlası İp Nedir?

Örgü çalışmalarının vazgeçilmez parçaları arasında; el örgü ipi, el örgü şişi veya tığı bulunmaktadır. Örgü çalışmalarında yardımcı malzemeler kullanılabilmekte ve örgü çalışmaları kişiselleştirilebilmektedir. Her yaş grubundan kişinin el işi hobilerine yöneldiği son yıllarda el örgü iplerine olan ilgi artmaya başlamıştır. El örgü ipliği satışı gerçekleştiren markalar ihraç fazlası iplerini satışa sunmaktadırlar. Örgü çalışmaları ile ilgilenen kişiler ise “İhraç fazlası ip ne demek?” sorusuna yanıt aramaktadırlar. İhraç fazlası iplikler birinci kalitede olan ip çeşitleridir. Fabrikanın stokları kadar olan ihraç fazlası ipler stoklar ile sınırlıdır. Bu nedenle ihraç fazlası ipler diğer el örgü iplerine göre çok daha uygun fiyatlı olmaktadır. İhraç fazlası ip çeşitleri orjinaldir. İhraç fazlası olan ip çeşitleri üretici firma tarafından üretilmiş olan iplerdir. Bu ip çeşitleri gerekli olan sayıdan daha fazla üretilmesi nedeni ile diğer ip çeşitlerine göre daha uygun fiyatlara satılmaktadır. Bu sayede her bütçe tarafından ihraç fazlası olan ip çeşitleri satın alınabilmektedir. 

İhraç Fazlası İp Çeşitleri

İhraç fazlası iplerin birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. İhraç fazlası kadife ipler en çok tercih edilen ip çeşitleri arasında yer almaktadır. Amigurumi örgülerinde, battaniye, ev botu, patik, panço, kazak ve hırka gibi örgü çalışmalarında kullanılabilen kadife ip ihraç fazlası olarak satın alındığında daha uygun fiyatlı olmaktadır. İhraç fazlası buklet ipler ile atkı, şal, fular gibi çok sayıda aksesuar tasarlanabilmektedir. Buklet iplerin birçok farklı rengi bulunmaktadır. Kişiler kendi zevklerine en uygun renklerde ihraç fazlası buklet ipleri satın alabilmektedirler.

 İhraç fazlası yün iplikler ile ise birbirinden farklı kazak, hırka, bere, atkı, şal, battaniye, patik ve yelek gibi örgü çalışmaları yapılabilmektedir. Piyasada ihraç fazlası batik ip ve ihraç fazlası ebruli ipler bulunmaktadır. Bu iplerin farklı renklerden oluşan yumakları sayesinde kendinden geçişli örgüler yapılabilmektedir. İhraç fazlası koton ipler ise farklı renklerde ve farklı kalınlıklarda bulunabilmektedir. İhraç fazlası kek ipi ile birbirinden farklı tasarımlar yapılabilmektedir. Piyasada kek iplerinin farklı renkleri bulunabilmektedir. İhraç fazlası angora ipler ve ihraç fazlası yün ipler ise sonbahar ve kış aylarında gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. 

İhraç Fazlası İp Modelleri

İhraç fazlası örgü ipleri farklı gramajlarda satılmaktadır. Gramajlara göre fiyatlarda değişiklik olabilmektedir. Piyasada genellikle 3’lü veya 5’li veya 10’lu paketler halinde bulunabilmektedir. İhraç fazlası örgü iplerinin birçok farklı renk alternatifi bulunmaktadır. Her yaş grubuna hitap eden geniş renk skalası mevcuttur. En çok tercih edilen renkler arasında ise; beyaz, krem, siyah, kahverengi, ekru, mavi, yeşil, pembe ve bordo bulunmaktadır. Kırçıllı ihraç fazlası örgü ipleri ile iki renkli yumaklar da sıklıkla tercih edilmektedir. Piyasada ince veya kalın ihraç fazlası örgü ipi bulunabilmektedir. 

Yün ihraç fazlası örgü ipi sonbahar ve kış aylarında tercih edilirken, koton ihraç fazlası örgü ipleri ilkbahar ve yaz aylarında kullanılmaktadır. İhraç fazlası örgü ipleri ile birbirinden şık ve estetik örgü çalışmaları yapılabilmektedir. İhraç fazlası örgü ipleri ile en çok tercih edilen örgü çalışmaları arasında; kazak, patik, hırka, panduf, yelek, şal, bere, eldiven, battaniye, atkı ve panço gibi ürünler bulunmaktadır. İhraç fazlası örgü ipleri, içerdikleri hammadde karışımlarına göre çeşitlere ayrılmaktadır. Kişiler kendi ihtiyaçlarına ve zevklerine en uygun ihraç fazlası örgü iplerini tercih edebilmektedirler. 

İhraç Fazlası İp Fiyatları

El örgü iplerinde fiyatları belirleyen bazı faktörler bulunmaktadır. El örgü iplerinin fiyatlarını belirleyen faktörler arasında; el örgü ipinin gramajı, el örgü ipinin uzunluğu, el örgü ipinin markası ve el örgü ipinin hammadde karışımı bulunmaktadır. İhraç fazlası örgü iplerinde de markaya bağlı olarak fiyat farklılığı olabilmektedir. Bunun yanı sıra sentetik ihraç fazlası örgü iplerinin fiyatları, doğal ihraç fazlası örgü iplerine göre daha uygundur. İhraç fazlası örgü iplerinin gramajına göre de fiyatlarda değişkenlik olabilmektedir. 

Örgü iplerinin piyasada farklı kalınlıkları bulunmaktadır. İhraç fazlası kalın iplerin fiyatları ihraç fazlası ince iplere göre daha yüksek olabilmektedir. İhraç fazlası ucuz ipler orjinal iplerdir. Ancak üretilmesi gereken sayıdan fazla sayıda üretildikleri için ihraç fazlası olarak nitelendirilmektedirler. İhraç fazlası ipler diğer örgü iplerine göre çok daha uygun fiyatlıdır. Genellikle 3’lü veya 5’li yumaklar olarak piyasada satılmaktadır. İhraç fazlası toptan pamuklu ip ve ihraç fazlası toptan sakallı ip fiyatları daha avantajlıdır. El örgü ipliği üretimi ve satışı yapan markalar internet siteleri üzerinden ihraç fazlası ip satışı gerçekleştirmektedirler. Markaların internet sitelerinde bazı dönemlerde çeşitli indirimler yapılabilmektedir. Kampanya dönemlerinde alınabilecek en uygun fiyatlara ihraç fazlası ipler satın alınabilmektedir. 

İhraç Fazlası İp Nereden Alınır?

İhraç fazlası iplerde defo veya hata bulunmamaktadır. El örgü ipi satışı üretimi yapan markaların gereğinden fazla üretim yapması sonucunda üretilen ihraç fazlası ipler orjinal iplerdir. Bu nedenle diğer el örgü ipleri ile aralarında bir fark bulunmamaktadır. Örgü çalışmalarına meraklı olan kişiler “İhraç fazlası ip satan yerler nerelerdir?” sorusuna yanıt aramaktadırlar. El örgü ipi üretimi ve satışı gerçekleştiren markaların internet siteleri üzerinden ihraç fazlası ipler satın alınabilmektedir. El örgü ipliği satışı yapan tuhafiye dükkanlarından da ihraç fazlası ipler temin edilebilmektedir. İhraç fazlası ipler çok daha uygun fiyatlı olması nedeni ile bütçeler için oldukça avantajlıdır. 

İhraç Fazlası İp Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İhraç fazlası örgü ipleri orjinal iplerdir. İhraç fazlası örgü ipleri, örgü ipi üretimi yapan markaların gerektiğinden fazla üretim yapması sonucunda satışa çıkarılan iplerdir. Bu nedenle fiyatları diğer ip çeşitlerine göre çok daha uygundur. İhraç fazlası örgü iplerinde defo veya hata bulunmamaktadır. Ancak ihraç fazlası ip satın alınırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Piyasada hatalı iplerin satışı da yapılabilmektedir. Bu nedenle gerçek ihraç fazlası örgü iplerinin satın alınması gerekmektedir. El örgü ipi satışı gerçekleştiren markaların resmi internet sitesi üzerinden satın alınan ihraç fazlası ipler son derece güvenilirdir. Bu ipler gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. 

İhraç fazlası örgü ipi satın alınırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise örgü ipinin kişinin ihtiyacını karşılamasıdır. Kişinin tasarlayacağı ürüne uygun olan ihraç fazlası örgü ipini seçmesi gerekmektedir. Piyasada ihraç fazlası örgü iplerinin çok sayıda renk alternatifi bulunmaktadır. Kişiler istek ve ihtiyaçları doğrultusunda ihraç fazlası örgü ipi rengini tercih edebilmektedirler. İhraç fazlası örgü ipleri sentetik veya doğal karışımlı olabilmektedirler. Doğal karışımlı ihraç fazlası iplerin kullanılması önerilmektedir. Bunun yanı sıra ihraç fazlası örgü iplerinin kalınlık durumları farklıdır. İhtiyaca bağlı olarak ince ihraç fazlası ip ve kalın ihraç fazlası ip tercih edilebilmektedir. Ayrıca el örgü ipinden yapılan ürünün hangi mevsimde kullanılacağı da son derece önemlidir. Sonbahar ve kış aylarında kullanılacak olan örgü ipinin daha kalın olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. İlkbahar ve yaz aylarında ise kişileri terletmeyecek ve ciltlerinde alerjik reaksiyonlar oluşturmayacak hammadde karışımından yapılmış olan ihraç fazlası örgü iplerini tercih etmeleri önem taşımaktadır. T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.