Korse

Sırala
Toplam 31 ürün görüntüleniyor.

Korse Nedir?

Daha estetik görünmek isteyen kişilerin sıklıkla adını duydukları ürünlerden biri olan korseler, hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilmektedir. Estetik görünmek isteyen kişiler ise “Korse ne demek?” sorusuna yanıt aramaktadırlar. Vücuda şekil vermek ve daha estetik bir görünüm sağlamak için kullanılan ürüne “korse” adı verilmektedir. Bölgesel fazlalıkları olan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen korseler, kişilere dik bir duruş kazandırmaktadır. Birtakım sağlık sorunları nedeni ile kişilerde duruş bozuklukları oluşabilmektedir. Bu duruş bozuklukları ise vücutta çeşitli ağrılara neden olabilmekte ve kişileri olumsuz olarak etkileyebilmektedir. Bu durumlarda korseler kullanılarak duruş bozukluklarının önüne geçilebilmektedir.

Korseler vücudun belirli bölümlerini inceltmektedir. Bacak, göbek, basen veya tüm vücudu incelten korse çeşitleri hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilebilmektedir. Bayan korse ve erkek korse ürünleri ile kişiler istedikleri görünüme kavuşabilmektedirler. Bel inceltici korse, göbek toparlayıcı korse, göbek korse ve karın korsesi zayıflatan korseler grubunda bulunmaktadırlar. Göbek korsesi göbek kısmındaki fazlalıkları toparlamak isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bel için korse kullanımı ise bel kısmında istenmeyen görüntülerin oluşmasını engellemek isteyen kişiler tarafından kullanılmaktadır. Bel inceltme korsesi, karın toparlayıcı korse, toparlayıcı korse ve sıkılaştırıcı korse kadınlar tarafından elbiselerin, pantolonların, eteklerin veya şortların altına giyilebilmektedir. Bel korsesi kadınlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Göbek için korse kullanımı ise göbek bölgesindeki fazla yağları kamufle etmek içindir. 

Korse Ne İşe Yarar?

Korse faydalarının neler olduğu yanıtı merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Korseler çok çeşitli kullanım amaçları ile üretilmektedirler. Hem sağlık için hem estetik görünmek için hem de zayıflamak için korse çeşitleri tercih edilmektedir. Korseler sayesinde vücudun belirli bölümleri inceltilmekte ve daha estetik görünüm sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra daha dik bir duruş için dik tutan korseler tercih edilmektedir. Doğumdan sonra korse kullanılarak fazla kiloları saklamak için de korse kullanılmaktadır. 

Sağlık problemleri sonucunda kişiler çeşitli ağrılar ve acılar hissedebilmektedirler. Bu ağrıları gidermek ve estetik duruş sağlamak amacıyla korseler kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra daha fit bir vücuda sahip olmak isteyen kişiler spor aktiviteleri ile korse kullanabilmekte ve daha sıkı bir görünüm elde edebilmektedirler. Korseler yalnızca inceltme amacı ie değil, aynı zamanda vücudun belirli bölümlerini daha çok ön plana çıkarmak için de kullanılmaktadır. Özellikle kalça kaldıran korseler günlük giyimin yanı sıra nişan, düğün ve doğum günü gibi organizasyonlarda da tercih edilmektedir. 

Korse Çeşitleri

Piyasadaki korse çeşitleri hem kadınlara hem de erkeklere yöneliktir. Markaların “kadın korse” ve “erkek korse” kategorilerinden her yaş grubuna ve her bedene uygun alternatifleri bulmak mümkündür. Korse çeşitleri kumaş ve dokuma yapısına, kilitleme özelliğine ve korsede kullanılan materyallere göre sınıflara ayrılmaktadır. En çok inceltme özelliği nedeni ile kadınlar tarafından tercih edilen korse çeşitleri, vücut bölgesine göre isimlendirilmektedir. Göbek korsesi, bel korsesi şeklinde isimler alan korseler, vücudun çok daha estetik bir görünüm almasını sağlamaktadır. Zayıf gösteren korseler hem günlük giyimde hem de gece şıklığında tercih edilebilmektedir. Şık gece elbiselerinin içine giyilebilen dikişsiz korseler gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. 

Doğum sonrası korseler ve sezeryan sonrası korseler olarak adlandırılan korseler ise doğum sonrasındaki fazlalıkları gizlemek amacı ile kullanılabilmektedir. Termal korseler ise neopren kumaş yapısına sahiptirler. Termal korseler, vücudu çok daha hızlı bir şekilde terleterek hızlı bir biçimde incelmeyi sağlamaktadır. Sauna etkisi yaratarak belirli bölgelerin çok daha hızlı şekilde incelmesine yardımcı olmaktadır. Piyasada çok farklı kullanım amaçları ile üretilen korseleri bulmak mümkündür. Erkek korse atlet ve atlet korse bayan kategorilerinde yer alan korse atletler de tercih edilebilmektedir. 

Korse Modelleri

Korse modelleri; kullanım amaçlarına, kilitleme özelliklerine, kullanılan materyallere ve kumaş yapısına bağlı olarak değişmektedir. Korse büstiyerler vücudun üst kısmında kullanılan korse modelidir. Korse külot ve şort korse modelleri ise bel, göbek ve kalça bölgelerini toparlayarak, vücuda daha estetik bir görünüm sağlamaktadır. Külot korseler, elbiselerin, şortların ve pantolonların altına gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Korseler, “korse alt” ve “korse üst” olarak kategorilere ayrılmaktadır. Vücudun hem üst bölgesi hem de alt bölgesi için kullanılabilmektedir. 

Korse modelleri, kullanım amacına göre kategorilere ayrılmaktadır. Her yaş grubundan kadın ve erkeğe yönelik korse modellerini piyasadan temin etmek mümkündür. Birçok giyim markası farklı renklerde korseler üretmektedir. Ten korse, gri korse ve siyah korse, korse renkleri arasında yer almaktadır. Korse modelleri inceltme özelliği ile ön plana çıktığı kadar, dolgunlaştırma özelliği ile de bilinmektedir. Vücudun belirli bölgelerini dolgunlaştıran korseler ise kişiler çok daha özgüvenli olabilmektedirler. 

Korse Fiyatları

Korse fiyatlarının ne olduğu yanıtı merak edilen soruların başında yer almaktadır. Korse fiyatları belirlenirken bazı faktörler göz önünde bulundurulmaktadır. Korsenin üretildiği malzemeye göre fiyat değişkenliği görülmektedir. Bunun yanı sıra korsenin kullanım amacı da korse fiyatlarını belirleyen faktörler arasında yer almaktadır. Bel korsesi fiyatları ile sağlık açısından kullanılan korselerin fiyatları birbirinden farklı olmaktadır. Toparlayıcı korse, göbek eriten korse, dik tutan korse, bel korsesi ve doğum sonrası korse olmak üzere birbirinden farklı modellerde olan korseler, kullanım amacına göre fiyatlandırılmaktadır. 

Korse fiyatları, mevsime göre de değişmektedir. Yaz aylarında ve kış aylarında kullanılan korselerin fiyatları birbirinden farklı olmaktadır. Yaz aylarında kullanılan korselerin kişileri yaz sıcağında terletmemesi ve sıkmaması gerekmektedir. Ancak bazı korse modelleri yılın 12 ayı kullanılabilmektedir. Bu özellikler ise korselerin fiyatlarını belirleyen faktörler arasında yer almaktadır. Bazı korse çeşitleri farklı kıyafetler ile uyumlu bir görünüm sağlamak amacı ile dantel, saten veya güpür gibi farklı malzemelerden üretilebilmektedir. Farklı malzemelerden hazırlanan bu korse çeşitlerinin fiyatları da farklı olmaktadır. En uygun fiyatlı olan korse modeli ise günlük giyim amacı ile tercih edilen korse çeşitleri olmaktadır. 

Ortalama her bütçe için uygun fiyatta korse bulmak mümkün olmaktadır. Her yaş grubundan kişi tarafından farklı nedenler ile kullanılan korseler, online satışlarda bazı dönemlerde indirime girebilmektedir. Korse üretimi gerçekleştiren giyim markalarının resmi internet sitelerinde ve popüler online alışveriş sitelerinde bazı dönemlerde çeşitli kampanyalar gerçekleştirilebilmektedir. Bu kampanya dönemlerinde alınabilecek en uygun fiyatlara korse çeşitleri satın alınabilmektedir. 

Korse Nerede Satılır?

Korseler kullanım amaçlarına göre çeşitlere ayrılmaktadır. Günümüzde hem sağlık nedeni ile hem de estetik görünüm nedeni ile sıklıkla kullanılan korseler, her yaş grubundan kişi tarafından tercih edilmektedir. Korselere olan ilginin artması ile birlikte korse üretimi yapan markaların sayısı da artmıştır. İç giyim markaları korse üretimi gerçekleştirmektedirler. İç giyim markalarının “korse kadın” ve “korse erkek” kategorilerinden her bedene ve her amaca uygun korse bulmak mümkündür. 

Kişiler zaman ve enerji tasarrufu sağlamak amacı ile online alışverişe yönelmişlerdir. Korse üretimi yapan iç giyim markalarının internet siteleri üzerinden ve popüler online alışveriş siteleri üzerinden yün korse, kancalı korse, ipli korse, şortlu korse, çıtçıtlı korse ve zıbın korse gibi modeller kolaylıkla satın alınabilmektedir. Online alışverişlerde giyim markaları belirli dönemlerde çeşitli kampanyalar gerçekleştirebilmektedirler. Kampanya dönemlerinde korse çeşitleri tercih edilebilmekte ve avantaj sağlanabilmektedir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.