Kadın İç Giyim

Sırala
Toplam 177 ürün görüntüleniyor.

Kadın İç Giyim Çeşitleri

Kadın iç giyim sektörü oldukça geniş bir sektördür. Sütyen, külot, atlet ve korse gibi ana başlıklardan oluşan kadın iç giyim ürünleri her bir başlıkta farklı kategorilere ayrılmaktadır. Bir kadının iç giyimde olmazsa olmaz ürünleri arasında yer alan sütyen ve külot hem bir ihtiyaç hem de aksesuar görevi görmektedir. Bu durum her iki kategoride de yüzlerce farklı çeşitte üren olmasını sağlamaktadır. Farklı desenler, modeller ve kalıplarda sütyen bulmak mümkünken, külotlar da özelliklerine göre değişmektedir. Bunun yanı sıra sütyen aparatı gibi ek ürünlerde bulunmaktadır. Kadın iç giyim çeşitleri arasından her vücuda uygun, ihtiyaca en uygun modele erişmek mümkündür.

Kadın İç Giyim Modelleri

Kadın iç çamaşırı denildiğinde ilk akla gelen ürün sütyen olmaktadır. Kalıpları, modelleri, renkleri, yapıldıkları hammaddeler gibi birçok farklı model sütyen bulunmaktadır. Öncelikle sütyenler destekli ve desteksiz başlıklarına ayrılmaktadır. Destekli sütyenler içi dolgulu olan sütyenlerdir. Göğüslerin daha büyük görünmesi veya dekolte bir kıyafette daha ön planda durması için tercih edilen modellerdir. Desteksiz sütyenler ise günlük hayatta en sık tercih edilen dolgusuz modeller olmaktadır.

Sütyen modellerini iki sınıfa ayıran bir diğer unsur ise balenli ve balensiz olmasıdır. Balen, ince metal yapıdan oluşan sütyenlerin meme kısmına gelen alt kısmına yerleştirilen aparatlardır. Balen ile göğüslerin daha dik durması sağlanır. Sütyenin kavrama kabiliyetini arttırmaktadır. Toparlayıcı sütyenler genellikle balenli sütyenler olmaktadır. Büyük meme ölçülerine sahip kadınlar için toparlayıcı sütyenler önerilmektedir.

Her vücut ölçüsüne sahip kadın için sütyen bulmak mümkündür. En küçük sütyen bedeni, 75 beden olacak şekilde, 80 beden, 85 beden ve 90 beden olacak şekilde değişmektedir. Daha büyük bedenlerde de sütyenler bulunmaktadır.

Klasik sütyen modelleri genellikle askılı olmaktadır. Ancak askısız sütyen bulmak da mümkündür. Straplez sütyen modelleri genellikle sütyen askısı görülmesinin istenmediği kıyafetlerde tercih edilen bir modeldir. Askısız sütyene, yapışkanlı sütyen çeşitleri ek bir seçenek oluşturmaktadır. Yapışkanlı sütyenler, arkasız sütyen olarak da adlandırılmaktadır. Meme çevresini kavrayan silikon yapısı ile, arkasız olması nedeniyle genellikle sırt dekoltesi olan kıyafetler giyileceği zaman tercih edilmektedir.

Bralet gibi sütyen modelleri bulunmaktadır. Bralet büstiyeri andıran bazı durumlarda kıyafet olarak da giyilebilen sütyen modelleridir.

Kadın iç çamaşırı dendiğinde bir diğer akla gelen parça ise külotlardır. Külot bedenleri XS’dan XXL’a veya 34’ten 42’ye kadar olmaktadır. Bazı markaların büyük beden serilerine ulaşmak da mümkündür. Alt iç giyimin olmazsa olmazı olan külotlar birçok farklı modelden oluşmaktadır. İlk ayrım noktaları dikişli ve dikişsiz külot olmalarıdır. Dar kıyafetler giyildiğinde iç çamaşırının dışarıdan belli olmamasını isteyen kişiler dikişsiz külot tercih etmektedir. Külotların dikiş yerleri daha kalın olduğundan dar bir kıyafet altında belli olmaktadır. Lazer kesim külotlar dikişsiz olması nedeniyle iz yapmamaktadır. Kilotun belli olmaması gerektiği yerlerde kurtarıcı rolü oynamaktadırlar. Bu noktada brazilian külot çeşitleri de devreye girmektedir. Fantazik iç giyim olarak da tercih edilebilen bir kategoridir. Saten kumaştan oluşabilen modelleri sevilen çeşitleri arasında yer almaktadır.

İz yapmaması ve giyim rahatlığı sebebiyle bir diğer tercih edilen külot modeli ise slip külot modelleridir. Erkek slip külot modellerini andıran bu külotlar özellikle yaz mevsiminde bacağa gelen kumaş kısımları bulunmaması sebebiyle büyük rahatlık sağlamaktadırlar. Yan kenarları ince olan hipster külot modelleri de yaz aylarında sevilen modeller arasında yer almaktadır. Sporcu külotu olarak da adlandırılmaktadırlar.

Külot çeşitleri arasından bir diğer ön plana çıkan model yüksek bel külot olmaktadır. Özellikle, kilolu kadınlar tarafından rahatlığı nedeniyle tercih edilmektedirler. Bato külot, lohusa külot veya hamile külot görevi görmeleri nedeniyle doğum sonrası korse görevi görmektedirler. Külot modelleri arasından en rahat külot modelleri olmaktadırlar.

Sütyen takımı ise hem sütyenin hem de külotun aynı modele sahip olmasıdır. Dantelli veya desenli modellerde iç çamaşırlarını takım olarak almak daha şık bir görüntü oluşturur. İki parçanın birbirini tamamlaması sevilen bir özelliktir.

Atlet külot takım ise bir diğer kadın iç giyim öğesi olan atletin külot ile bir satılmasıdır. Genellikle pamuklu kumaştan yapılan ürünlerdir. Standart renklerde bulundukları gibi külotun ve atletin aynı renk ve özelliklerden oluştukları takımlardır.

Kadın İç Giyim Markaları

Popüler her markanın kadın iç giyim ürünleri bulunmaktadır. Bazıları farklı modellerde ürünler üretirken bazıları ise sadece logolarını taşıyan ürünler üretmektedir. Modeller kadar markaların da önemli olduğu bir sektör olması nedeni ile kadınlar iç çamaşırı markalarına da son derece önem vermektedir. Akla gelen klasik isimler olduğu kadar yıllarını iç çamaşırına adamış önemli markalar da yer almaktadır. Bambu, pamuklu veya saten ürünlerden oluşan katalogları ile sektörün öncü iç çamaşırı markaları aşağıdaki isimlerden oluşmaktadır.

 •       Pierre Cardin
 •       Yeni İnci
 •       Nbb
 •       Cansoy
 •       Tutku
 •       Seher Yıldızı

 

Kadın İç Giyim Renkleri

Kadın iç giyim renkleri adeta uçsuz bucaksız bir dünyadır. Hemen hemen her renkte ve desende kadın iç çamaşırı bulabilmek mümkündür. Gündelik modellerde beyaz, siyah, ten rengi gibi renkler ön plana çıksa da fantazi iç çamaşırlarında renkler sınırsız boyuta ulaşmaktadır. Her ana tonun ara tonuna ulaşmak mümkündür. Bazı modellerde tüm renkler taşlı seçeneklere de sahip olarak daha da gösterişli hale getirebilirler. Bundan dolayı istenilen renge karar verilmesi aranan renge ulaşmak için yeterli olmaktadır. Aşağıda en meşhur kadın iç çamaşırı renkleri ve desenleri yer almaktadır.

 •       Kırmızı
 •       Siyah
 •       Ten
 •       Pembe
 •       Bordo
 •       Mor
 •       Lila
 •       Leopar
 •       Turuncu
 •       Yeşil

Kadın İç Giyim Fiyatları

Kadın iç giyim fiyatları geniş bir yelpazeye sahiptir. Sütyen, külot ve korse fiyatları birbirinden son derece farklı olmaktadır. Her bir ürünün kendi arasında değişme nedeni altında ise başlangıçta ürünün kumaş yapısı yer almaktadır. %100 pamuklu ürünler veya saten ürünler penyelere göre daha pahalı olmaktadır. Fiyatları uygun ve ucuz ürünler isteyenler genellikle sentetik bazlı kumaşlara yönelmektedir. Bu noktada ürünlerin markaları da fiyatı son derece etkilemektedir. Sektörün öncü kıyafet veya iç çamaşırı markalarının fiyatları sıradan markalar göre son derece pahalı olabilmektedir. Ancak, kadın iç giyim sınırsız bir dünya olduğundan her bütçeye uygun ürün bulabilmek mümkündür.

Kadın İç Giyim Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadın iç giyim ürünleri alırken öncelikle dikkat edilmesi gereken unsur alınan ürünün rahat olmasıdır. Cilt ile uyum sağlaması istemiyorsa pamuklu, bambu veya penye sütyen ve külotlar tercih edilmelidir.

Özellikle, sütyen ve külot seçiminde doğru bedene sahip olan ürün alınmasına özen gösterilmelidir. Bedeni küçük sütyenler zor bir kullanım şekline sahip olduğundan son derece rahatsız edebilmektedir. Aynı durum külotlar için de geçerlidir. Yanlış bedenli iç çamaşırları günlük hayattaki rahatlığı direkt olarak etkilemektedir.

Straplez kıyafetler için şık bir sütyen alınması isteniyorsa askılı modeller tercih edilmemelidir. Bu durumda askısız, arkasız veya şeffaf askılı sütyen modelleri daha kullanışlı olmaktadır.

İç çamaşırları bedenleri ile ilgili fikir sahibi olmak önem taşımaktadır. Bundan dolayı ya satış mağazalarındaki personelden veya internette yer alan beden tanıtımlarından destek alınmalıdır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.