Gecelik

Sırala
Toplam 8 ürün görüntüleniyor.

Gecelik Modelleri

Kadınların gardıroplarının olmazsa olmaz parçalarından bir tanesi “gecelik” olmaktadır. Gecelik kadınlar için son derece büyük önem taşımaktadır. Özellikle vakitlerinin büyük bölümünü evlerinde geçiren kadınlar hem evde kitap okurken hem televizyon seyrederken hem ev işlerini yaparken hem de uyurken gecelikleri tercih etmektedirler. Piyasada çok farklı modelde ve renkte bayan gecelik modelleri bulunmaktadır. Kadın gecelik modelleri mevsime göre değişmektedir. Gecelik markaları sonbahar - kış ve ilkbahar - yaz sezonlarında yeni kreasyonlarını kişilerin beğenisine sunmaktadırlar. Yaz aylarında kişileri terletmeyen ve cildin nefes almasını sağlayan gecelikler tercih edilirken, kış aylarında ise kişileri soğuktan koruyan, kalın ve uzun kollu modeller tercih edilmektedir. Yazlık gecelikler ve kışlık gecelikler farklı renk ve desenlerde olabilmektedir. Şortlu gecelik modelleri ise yaz aylarında en çok kullanılan modeller arasında yer almaktadır. Çizgili, hayvan ve çiçek figürlü veya çizgi kahraman figürlü şortlu gecelik modelleri çok farklı tasarımlarda olabilmektedir. 

Bayan iç giyim kategorisinin en çok tercih edilen ürünlerinden biri olan gecelikler, üretildikleri kumaşa göre adlandırılmaktadırlar. Pamuklu gecelik, saten gecelik ve penye gecelik modellerinin farklı çok sayıda renk alternatifi bulunmaktadır. Saten gecelikler özellikle yaz aylarında serin tutma özellikleri nedeni ile tercih edilmektedirler. Penye ve pamuklu gecelikler ise yumuşak dokuları ile her yaş grubu tarafından kullanılmaktadır. Kadın gecelik takımları ise 2’li veya 6’lı setler halinde satın alınabilmektedir. Gecelik takımı özellikle evlilik hazırlığı yapan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Gecelikler tasarımlarına göre de farklı isimler almaktadırlar. Askılı gecelik modelleri, özellikle yaz ve bahar aylarında tercih edilmektedir. Askılı geceliklerin uzun veya kısa olanları da piyasada mevcuttur. Düğmeli geceliklerin ön kısımlarında düğmeler bulunmaktadır. Kişilere kullanım imkanı sağlayan düğmeli gecelikler, farklı kumaş ve renk seçenekleri ile insanların beğenisine sunulmaktadır. 

En çok tercih edilen gecelik modelleri arasında kırmızı gecelik modelleri yer almaktadır. Kırmızı dantelli gecelikler ve kırmızı saten gecelikler, son derece ilgi çekici görünümleri nedeni ile sıklıkla kullanılmaktadır. Fantezi gecelikler ve transparan geceliklerde ise en çok tercih edilen renkler arasında; beyaz, siyah ve kırmızı bulunmaktadır. Açık geceliklerin yanı sıra aynı zamanda tesettür gecelikler de en çok sevilen modeller arasında yer almaktadır. Tesettür gecelikler yalnızca yaşam şekli nedeni ile değil aynı zamanda doğum için hastanede kalması gereken kadınlar tarafından da tercih edilmektedir. Bayan gecelik modelleri içerisinde yer alan lohusa gecelikler de doğum sonrası dönemde özgürce ve rahat olarak hareket etmek isteyen kadınlar tarafından ilgi görmektedir. Kısa gecelik modellerinin yanı sıra uzun gecelik modellerinin farklı renk seçenekleri her yaş grubuna ve her bedene göre piyasada bulunmaktadır. 

Gecelik Markaları

Kadınların vazgeçilmez giyim ürünleri arasında yer alan gecelikler hem uyurken hem de ev içi aktiviteler sırasında kullanılmaktadır. Kadınların geceliklere olan yoğun ilgisi ise giyim markalarının gecelik çeşitliliklerini arttırmalarına yol açmıştır. Elbise geceliklerden pamuklu geceliklere, saten geceliklerden şortlu geceliklere kadar çok farklı alternatiflere ulaşmak mümkün olmaktadır. NBB gecelik modelleri, Tutku gecelik modelleri ve Pierre Cardin gecelik modelleri en çok tercih edilen gecelik markaları arasında yer almaktadır. Pierre Cardin gecelik takımı ise çeyiz hazırlığı yapan kişilerin vazgeçilmezi durumundadır. Gecelikler günlük giyimde kullanılan giyim ürünleri olmaları sebebi il yıpranmaya ve aşınmaya müsait yapıları bulunmaktadır. Ancak kaliteli gecelikler kullanıldığında herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. Kaliteli gecelikler uzun vadeli olarak kullanılabilmektedir. Markaların çok farklı renk alternatiflerine ve modellerine ulaşmak mümkündür. Gecelik markaları her bedene, her yaş grubuna ve her zevke uygun modeller içermektedirler. 

Gecelik Renkleri

Gecelikler, her yaş grubundan ve her bedenden kadın tarafından sıklıkla kullanılan ürünlerden bir tanesidir. Hem yaz mevsiminde hem de kış mevsiminde tercih edilen gecelikler, kişilerin zevklerine ve ihtiyaçlarına göre farklı modelde olabilmektedirler. Piyasada gecelik modellerinin çok çeşitli renk seçenekleri mevcuttur. Kırmızı gecelik, siyah gecelik, mor gecelik, bordo gecelik ve beyaz gecelik modelleri en çok tercih edilen renkler olmaktadır. Ancak yaş grubuna göre tercih edilen renkler de değişmektedir. Ana ve ara renklerin tüm tonlarının bulunduğu gecelik modellerinde farklı çizgiler, baskılar, desenler ve figürler kullanılabilmektedir. Her yaştan kadına hitap eden gecelik tasarımlarının farklı bedenleri bulunabilmektedir. 

Gecelik Fiyatları

Evde zaman geçiren kadınların en çok kullandıkları giyim ürünlerinden biri olan gecelikler, farklı kullanım amaçları ile tercih edilmektedir. Farklı modellerinin ve farklı renk alternatiflerinin bulunduğu gecelik modelleri, her yaş grubundan kadın tarafından sevilerek giyilmektedir. Günlük giyimde en çok kullanılan giyim ürünlerinin başında gelen gecelikler sık yıkandıkları için yıpranma payı düşünülerek gecelik fiyatlarının ne olduğu merak edilmektedir. Kaliteli gecelik modellerinin tercih edilmesi ve geceliklerin üzerlerinde yazılı olan yıkama talimatlarına uyulması halinde gecelikler uzun yıllar süresince kullanılabilmektedir. Gecelik fiyatlarında belirleyici bazı faktörler bulunmaktadır. Geceliğin modeli, geceliğin markası, geceliğin kumaş türü ve gecelikte kullanılan materyaller, gecelik fiyatlarını belirleyen faktörler arasında yer almaktadır. Gecelik dantel, tül ve boncuk gibi materyaller içermekte ise, gecelik fiyatlarında artış yaşanmaktadır. Düz renklerdeki koton gecelikler ve penye gecelikler ise fiyatları en uygun olan modeller arasında yer almaktadır. Baskılı ve desenli modellerde ise fiyat artışı olmaktadır.

Gecelik fiyatları online satışlarda belirli dönemlerde indirime girebilmektedir. Kampanya dönemlerinde alınabilecek en uygun fiyatlara gecelik modelleri satın alınabilmektedir. Ayrıca geceliğe ve sabahlığa birlikte ihtiyaç duyulması durumunda ayrı olarak satın alımlara göre sabahlıklı geceliklerin tercih edilmesi daha avantajlı olmaktadır. Çok daha uygun fiyatlara gecelik sabahlık takımı satın alınabilmektedir. 

Gecelik Takımları

Gecelik bayan kategorisinde birçok farklı gecelik modeli yer almaktadır. Bu gecelik modelleri farklı renk ve desenlerde olabilmektedir. Giyim markalarının gecelik takımı bayan kategorisinde saten gecelik takımı, pamuklu gecelik takımı ve kadife gecelik takımı gibi farklı kumaş türleri bulunabilmektedir. Gecelik seti ise 2’li, 3’lü veya 6’lı olabilmektedir. Özellikle evlilik hazırlığı yapan kişiler ise çeyizlik gecelik takımı tercih etmektedirler. Çeyizlik gecelik takımlarının farklı renk seçenekleri bulunmaktadır. 

Gecelik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gecelikler uyurken ve ev içi aktiviteler sırasında insanların üzerlerinde bulunmaktadır. Uyku sırasında tüm gece insanların üzerinde bulunan geceliklerin son derece rahat olmaları gerekmektedir. Rahat gecelikler ile uyuyan insanların uyku kaliteleri de düzelmekte ve sabahları zinde uyanmaktadırlar. Bu nedenle geceliklerin bedene uygun olmaları gerekmektedir. Dar veya bol olan gecelikler, kişilerin uykularını olumsuz olarak etkileyebilmektedir.

Gecelik alırken dikkat edilmesi gereken konulardan biri de geceliğin kumaş kalitesi olmaktadır. Geceliklerin polyester gibi sentetik maddeler yerine doğal kumaşlardan üretilmiş olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Geceliklerin yaz aylarının aşırı sıcaklarında kişileri terletmeyen ve cilde nefes aldıran yapılarının olması son derece önemlidir. Kış aylarında ise soğuktan koruyan, kalın ve uzun kollu modeller çok daha konfor sağlamaktadır. Sentetik maddelerden üretilmiş gecelikler uyku kalitesinin bozulmasına yol açabilmekte ve ciltte alerjik reaksiyonlara neden olabilmektedir. Geceliklerde yer alan baskıların ve desenlerin de herhangi bir kimyasal boya ile boyanmamış olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. 


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.