Kartopu İp

Sırala
Toplam 417 ürün görüntüleniyor.

Kartopu İp Markası

El örgü ipliği sektörünün öncü firmalarından biri olan Kartopu 1952 yılında kurulmuştur. Kartopu yarım asırdan uzun süredir yurtiçi ve yurtdışı pazarlarında hizmet etmektedir. Bonip Tekstil San. Ve Tic. A.Ş kuruluşu olarak modern tesisinde akrilik, yün, moher, polyester, pamuk, polyamid, bambu, tiftik, alpaca pamuk, viskoz, keten gibi doğal ve sentetik hammaddeler ile karışımlarını kullanarak üretimini sürdürmektedir. Bonip Tekstil San Ve Tic. A.Ş’nin deneyimli ve dinamik ekibi alanının son teknolojisine sahip makinelerini kullanmaktadır. Böylelikle ipliğin hammaddesi olan elyafın, yumağa dönüşümü yüksek kalitede gerçekleştirir. Çeşitliliği her zaman ön planda tutan Kartopu yaz ve kış sezonları için 50’yi aşkın ürün ve her ürün için ortalama 50 renk seçeneği sunmaktadır.

Kartopu İp Fiyatları

İp fiyatlarında belirleyici faktör hammadde içeriği ve iplerin kalınlık oranıdır. Kullanılacak ürünün belirlenmesi ürün kalitesi ve kullanışlılık açısından çok önemli olduğu için, yapılacak ürüne uygun kalınlıkta ip seçimi yapılmalıdır. Polyester iplerin fiyatı diğerlerine göre daha uygundur. Polyester kumaş 1940 yılında İngiltere merkezli olarak üretilmiştir. Doğal olmayan bir kumaş türüdür ve farklı diğer kumaş türleriyle karıştırılarak kullanılmaktadır. Esnek ve hafif bir yapısının olması, leke tutmaması, kolay kırışmaması ve diğer türlere göre fiyatının ucuz olması sebebiyle tercih edilmektedir. Akrilik karışım ürünlerde fiyat açısından tercih edilmektedir. Esneme özelliğine sahip olan akrilik rahat bir yapıdadır. Sentetik malzeme olarak kabul edildiğinden diğer türlere kıyasla nefes alma oranı düşüktür. Bu nedenle de ısıyı tutma özelliği vardır. Akrilik pamuk karışım ürünler biraz daha fiyat olarak yüksektir. Pamuk karışım ipler iç ve dış giyimde bornoz, süs eşyası, havlu, masa ve yatak örtüleri gibi ürünlerin yapımında kullanılabilir. Fiyat konusunda diğer bir belirleyici faktör ise yazlık ve kışlık olarak kullanılacak iplerdir. Yün karışımlı ipler, kışlık ürünlerin yapımında kullanılacağından dolayı fiyatları da diğer iplere göre daha yüksektir. Dönemsel olarak Kartopu ip online satış sitelerinde indirime girmektedir. Bu dönemlerde çok daha uyguna ürünlere erişim mümkündür. Tekli alımdansa, toplu alımlar daha makul fiyatlara gelmektedir. 

Kartopu İp Renkleri

Kartopu birçok farklı renk çeşidiyle üretimlerine devam etmektedir. Her cinsiyetten ve her yaş grubundan kişilere yönelik farklı renklerde ip seçeneği mevcuttur. En fazla tercih edilen renkler arasında şu renkler bulunmaktadır.

 • Beyaz
 • Sarı
 • Gri
 • Mor
 • Yeşil 
 • Pembe
 • Mavi
 • Turuncu
 • Lila
 • Ten Rengi
 • Siyah
 • Krem
 • Benekli

Bu renklerin dışında simli ve kendinden renkli ipler de insanlar tarafından birçok farklı ürünün yapımında kullanılmaktadır. Özellikle bebek ürünlerinin yapımı için seçilen bebek mavisi, toz pembe ile pudra tonları insanlar tarafından çok tercih edilmektedir. Kadınların daha çok tercih ettiği kırmızı, pembe, lacivert, sarı, beyaz, kahve tonlarında ürünler oluşturmak mümkündür. Çalışan kadınlara yönelik beyaz, gri, siyah, krem ve kahve tonları gibi ürün renkleri de mevcuttur. 

Kartopu İp Çeşitleri

Kartopu ip çeşitleri, kalınlıkları, hammaddeleri ve renklerine göre farklılık göstermektedir. Alanının son teknolojisine sahip makineleri ile aynı hammadde türünü farklı kalınlıklarda üretmektedir. Kartopu ipleri birçok farklı çeşidi bünyesinde bulundurur. En fazla beğenilen Kartopu el örgü ipleri şu şekildedir.

 • Kartopu Amigurumi İp
 • Kartopu Melange Wool İp
 • Kartopu Super Chunky İp
 • Kartopu Lotus Lux İp
 • Kartopu Lotus İp
 • Kartopu Baby Love & Care İp
 • Kartopu Cotton Love İp
 • Kartopu No.1 İp
 • Kartopu Baby Natural Cotton İp
 • Kartopu Etamin İp
 • Kartopu Kristal İp
 • Kartopu Flora İp
 • Kartopu Baby One İp
 • Kartopu Yumurcak İp
 • Kartopu Ak-Soft İp
 • Kartopu Gonca İp

Kartopu kadife ip ile bebek patikleri, battaniyeler, bere, atkı, eldiven gibi ürünler yapılmaktadır. Kartopu Yumurcak kadife ipler ile battaniye, kazak, hırka, panço, patik, ev botu gibi ürünlerde kullanılabilmektedir. Kadife dokusu sayesinde yapılan ürünler çok daha sağlam olmaktadır. Yumurcak kadife ipler amigurumi örgülerinde de kullanılmaktadır. Bebek örgülerinde kullanılan bir diğer Kartopu ip çeşidi olan Kartopu Anakuzusu ip yumuşak dokusu sayesinde başta bebek battaniyeleri olmak üzere tüm örgü modellerinde tercih edilebilmektedir.  %51 akrilik, %49 pamuk karışımı olan Kartopu Cotton Love dört mevsim kullanıma uygundur. 30 dereceyi geçmeden yıkanması gerekmektedir. Patiklik ip olarak da kullanılmaktadır.  %80 akrilik, %20 polyamid karışım olan Kartopu Punto ip de ilkbahar, yaz, sonbahar, kış mevsimleri için kullanılabilir. Farklı örgü ip renkleriyle uğraşmak istemeyenler için karışık renkler içeren Kartopu Wool Decor ipler dekorasyona yönelik tüm ürünlerde kullanılabilir. Kartopu Wool Decor ip tığ ve şişle örülebileceği gibi aynı zamanda elle örülmeye de uygundur. Kalın, doğal, görünümlü ve tek katlı olan bu Wool Decor ipler ile bataniyeler, hırkalar, bereler, büyük beden ve rahat kıyafetler yapılabilmektedir. Kartopu amigurumi ipler amigurumi çalışmaları yapmak isteyen kişiler için uygundur. Canlı ve pastel tonları içermektedir ve yapısı yumuşaktır. Tüm bebek ürünlerinde, oyuncak yapımında kullanılabilmektedir. 

Kartopu İp İle Neler Yapılır?  

El örgüsü ürün oluşturmak isteyen insanların aklına ilk başta “Kartopu ip ile neler örülür?” sorusu gelmektedir. Kartopu örgü ipleri ile her yaş grubuna hitap edebilen ürünler oluşturmak mümkündür. En çok tercih edilen ürün çeşitleri battaniye, kazak, elbise, bebek giysileri ile kilimlerdir. Sevdiklerine manevi hediyeler vermek isteyenler, el emeği ürünler oluşturmak, sunmak isteyen kişiler için Kartopu ipleri birçok ip kategorisiyle hizmet vermektedir. Her ip kategorisi farklı ürünlerin yapımı için kullanılmaktadır. Bu nedenle seçilen ürüne uygun ip grubunu belirlemek ürünün kalitesi ve kullanışlılığı açısından önemlidir.

%100 akrilik içeriğe sahip olan Kartopu Ak-Soft ile hırka, atkı, kazak, yelek, battaniye, bere gibi ürünler yapılabilir. Kartopu Flora serisi ise patik, atkı, örgü bebek gibi alanlarda kullanılabilir. Sonbahar-İlkbahar-Yaz koleksiyonuna ait Love Cotton ipleri ile yazlık örgüler, kazak, amigurumi, bluz, bebek örgüleri, oyuncak ve bebek odası tekstiline uygun ürünler oluşturulabilir. Kartopu ipleri kalınlık farklılıklarına göre, farklı ürünlerin yapımına imkan vermektedir. 

İp kalınlıkları ürünlerin kullanışlılığını ve dayanıklılığını da  arttırır.

Kullanılacak ürünün ilkbahar, yaz, sonbahar, kış mevsimlerine uygunluğuna göre belirlenecek iplerle çok çeşitli ürünler oluşturmak mümkündür. Yün karışımlı ipler sonbahar ve kış mevsimlerinde sıcak tutması açısından insanlar tarafından tercih edilmektedir. Akrilik ve pamuk karışım ürünler bebek ürünlerinde rahatlıkla kullanılabilir. 

Kartopu İp Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Örgü yapımı için ip seçimi yaparken en çok dikkat edilmesi gereken şey yapılması planlanan örgünün modeli ve çeşididir. Kullanılacak ipin seçimi doğru yapıldığı takdirde ortaya çok daha düzgün ve kullanışlı örgülerin çıkması mümkündür. Özelliklerine göre birçok farklı kategoriye ayrılan iplerin Flora, Kristal, Gonca gibi çeşitliliği bulunmaktadır. Bu kategorilerle Kartopu, hayallerdeki ürünleri gerçeğe çevirecek geniş ürün yelpazesi sunmaktadır. Seçilen ürünün yazlık veya kışlık olmasına göre, doğru ip seçimi yapılmalıdır. Yün iplerin yazlık olarak kullanılacak ürünlerde tercih edilmemesi gerekir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise örgünün yapılacağı tığ veya şişin, seçilecek örgü ipi kadar önemli olmasıdır. Tüm ipler yapılarına uygun olan tığ ve şişlerle örülmelidir. İplerin üzerlerinde yazan yıkama talimatlarına uyulmalıdır. Yünler fazla ısıdan korunmalıdır. Yüksek ısıda yıkanan yünler çekme yapıp kullanım dışı kalabilir veya kullanım ömrü düşebilir. 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.