Nako İp

Sırala
Toplam 1975 ürün görüntüleniyor.

Nako İp Markası

Nako ip, örgü ip markaları arasında en çok bilinen iplik markalarından biridir. 1962 yılında kurulan Nako, el örgü ipliği sektörünün öncü firmalarından biridir. ORMO üretim sistemleri ile üretilen iplikleri ile müşterilerine kaliteli bir ürün sunmaktadır. 50’den fazla ip çeşidi bulunan Nako, yenilikçi bir kuruluş olarak her yıl kategorilerine bir yenisini eklemektedir. ORMO markası ile bütünleşmiş olması nedeni ile sadece Türkiye değil dünya çapında ürün tedariği sağlamaktadır. Yetişkinler için ayrı, bebekler için ayrı ip modelleri ile yediden yetmişe herkese uygun iplik çeşidine erişimi sağlamaktadır. Yıllarca yıpranmadan rahat kullanım imkanı sunması ile kalitesinden asla ödün vermemektedir. Çeşitliliği ve kalitesi ile yıllar geçse de sektörde öncü firmalardan olmaya devam etmektedir.

Nako İp Fiyatları

Nako ip fiyatları, piyasada bulunan diğer örgü ipi fiyatlarına benzemektedir. Bundan dolayı ciddi fiyat araştırmalarına girilmesine gerek duyulmamaktadır. Ancak, Nako ip çeşitleri arasında fiyat farklılıkları bulunmaktadır. İpliklerin saflıkları (yün, pamuk vb.) arttıkça fiyatları da yükselmektedir. Daha ucuz fiyatlı ipler arayanlar Nako outlet ürünlerine veya akrilik karıştırılmış ip çeşitlerine yönelebilirler. Bunun yanı sıra iplik satan sitelerde dönemsel olarak indirimler gerçekleşmektedir. Dileyenler bu indirim dönemlerini takip ederek uygun fiyatlı alışverişler yapabilirler.

Nako ip ne kadar sorusunun cevabını etkileyen bir diğer faktör ise alınan ip miktarıdır. Toptan alımlarda veya kilo ile alımlarda ip fiyatları daha uyguna gelebilmektedir. Genellikle bir yumak ip 100 gr şeklindedir. Dev ipler gibi gramajı yüksek olan ip çeşitleri çoğu zaman daha ekonomik olmaktadır. Alt kategorilere sahip olduğu bilinen Nako, bu kategorilere göre de fiyat ayrımına girmektedir. Bundan dolayı alınacak ip türüne yönelik “Nako astra ip fiyatları nedir?” gibi spesifik fiyat alımları daha doğru olmaktadır. Tüm bu etkenlerden kaynaklı olarak “Nako ip ne kadar?” sorusunun kesin olarak bir cevabı bulunmamaktadır. Ancak en düşük 9 TL’den 45 TL’ye kadar ip çeşidine rastlamak mümkündür.

Nako İp Çeşitleri

Nako ip çeşitleri kalınlıklarına, yapılma maddelerine ve renklerine göre çeşitlilik göstermektedir. İplerin yapıldığı ham maddeler veya bu ip çeşitlerine karıştırılan ekstra ürünler, Nako iplerin birçok farklı çeşitten oluşmasını sağlamaktadır. Nako ipler arasında, %100 pamuk, akrilik pamuk karışımı, yün ip gibi klasik hammaddeler yer almaktadır. Nako yün ip veya Nako koton ip gibi alışılmışlığın yanı sıra Nako kadife ip ve Nako saten ip gibi özel ip çeşitleri de bulunmaktadır.

Nako iplerinde farklı alt kategorilere sahip olduğu gibi bu ip türleri de kendi aralarında kalınlık ve inceliklerine göre ayrılmaktadır. Öyle ki bazı kategorilerinde, Nako süper inci ip çeşitler tarzında ekstra ince iplere de sahiptir. Nako kalın ip seçenekleri de bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra Nako kendi içerisinde de farklı çeşitlere ayrılan bir markadır. İplerin tüy yapısı veya modellerine göre birçok farklı alt seri çıkarmaktadır. İyi bir araştırma ardından kişiler hayallerindeki ürünü açığa çıkarabilmek için doğru ipe ulaşabilmektedir. Nako alt kategorilerine birkaç örnek isim aşağıdaki gibi olabilmektedir.

 •         Nako Batik İp
 •         Nako Rekor İp
 •         Nako Bonbon İpi
 •         Nako Lora İp
 •         Nako Merseriz İp Çeşitleri
 •         Nako Vizon İp
 •         Nako Degrade İp
 •         Nako Şenet
 •         Nako Denim
 •         Nako Angora
 •         Nako Vega
 •         Nako Vals

Nako, yenilikleri yakından takip eden bir markadır. Her dönem Nako yeni ip çeşitleri iplik sektöründe yerini almaktadır. Koleksiyonuna son eklediği ipler arasında;

 •         Angorella
 •         Boho Klasik
 •         Boho Konsept
 •         Estiva Silky
 •         Hanımeli
 •         Lidya
 •         İnci Deluks
 •         Pırlanta Deluks
 •         Truva
 •         Vega Stripe yer almaktadır.

Nako İp Renkleri

Nako ipler, birçok farklı koleksiyondan oluştuğu gibi her bir kategori de birçok farklı renkten oluşmaktadır. Sezona göre tercih edilen renkler değiştiği gibi bazı renkler klasikliğini hep korumaktadır. Nako ip renkleri; yeşil, gri, beyaz, mavi, siyah, mor pembe, kahverengi, sarı, iki renkli, kırmızı gibi çok tercih edilen renklerden oluşabilir. Tek bir ip ile rengarenk bir ürün açığa çıkarmak isteyenler ise Nako ebruli ip serisine yönelerek birçok farklı rengin karışımını almaktadır. Renkli iplerin yanı sıra Nako simli ip ve pullu ip çeşitleri de bulunmaktadır. Simler ile renkler daha da canlı ve göz alıcı görülebilmektedir. Nako ipler online satış ile alınacağı zaman tüm renklerine tek seferde erişmek daha kolay olmaktadır. Nako bebek ip renkleri arasında ise krem, açık pembe, lila, turkuaz gibi ana renklerin tonlarına da rastlamak mümkündür.

Nako İp İle Neler Yapılır?

Nako örgü ipi ile yapılabilecek şeyler oldukça çeşitlidir. Kişilerin el becerisi ve hayal gücüne göre birçok farklı ürün örülerek yapılabilir. Örülen aksesuar veya kıyafet için doğru ip türünün seçilmesi atılacak ilk adımlar arasında yer almaktadır. Nako, hemen hemen yapılabilecek her ürün için farklı ip seçenekleri üretmiştir. Örneğin, Nako Paris ip, tüylü yapısı ile hırkalar veya atkılar için tercih edilmektedir. Nako benekli ip, çanta veya çocuk kıyafetleri yapımında kullanılarak ürünün direkt kendiliğinden desenli olmasını sağlamaktadır. Nako spaghetti ip, tok bir kumaş açığa çıkardığından kazaklık olarak düşünülmektedir. Nako yazlık ip seçenekleri ince bir kumaş etkisi yarattığından ince bluzlar için tercih edilmektedir. Nako penye ip, ince dokusu sayesinde yine yazlık elbise veya t-shirtlerde kullanılan iplerdendir. Nako baby lüks minnoş, yumuşacık bebek hırkaları, kazakları ve şapkaları için kullanılabilmektedir. Nako sport wool çoğu zaman erkek kazakları veya hırkaları için kullanılmaktadır. Nako kristal, Nako buklet, Nako kartanesi, Nako cha cha, panço, yelek, şal, boyunluk, kazak gibi giyime yönelik kullanılmaktadır. Aynı zamanda yeleklik veya patiklik olarak da düşünülebilmektedirler. Nako elit baby yumuşak dokusu ile bebek battaniyelerinde kullanılmaktadır. Dileyen kişiler bebek patikleri, çorapları veya hırkaları için de kullanmaktadır. Nako ombre gibi ipler ombre sanatı için kullanılmaktadır.

Nako İp Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nako ip alırken o ip çeşidi ile ne yapılabildiğinin araştırılması gerekmektedir. Örneğin, Nako pırlanta ip, alınıyorsa “Nako pırlanta ip ile ne örülür?” sorusunun cevabının aranması gerekmektedir. Yapacağınız tasarım belliyse ipin seçimi de tasarıma ve istediğiniz görünüme en uygun sonucu verecek ipten yana olmalıdır.

Online alışverişlerde satın al butonuna tıklamadan öncesinde ne kadar ipe ihtiyaç duyulduğuna da dikkat edilmelidir. Toplu alımlarda hali hazırda ip tedariki fazla olduğundan ürün yapım aşamasında bir aksaklık oluşması zordur. Ancak az ip alınması ürün daha bitmeden ipin bitmesi ile sonuçlanabilir. Bu durum üretimin yavaşlamasını veya hobinin yarım kalması ile sonuçlanabilir.  Bundan dolayı yeterli miktarda iplik tedariği sağlandığından emin olunmalıdır.

Yapılacak ürüne karar verilmesi ardından ürünün tasarımı da yapılmalıdır. Böylece istenilen renklerdeki iplere yönelim sağlanır ve alışveriş kolaylaşır.

Bebek ve çocuklar için yapılacak ürünlerde mümkünse %100 pamuk iplikler tercih edilmelidir. Pamuk, bebeğin cildine karşı herhangi bir risk oluşturmamaktadır. Bunun yanı sıra aşırı tüylü ip çeşitleri bebeklerin bu ipleri yutması ile sonuçlanabilir. Bu durumda Nako’nun direkt olarak bebekler için ürettiği serilerine yönelim sağlanabilir. 


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.