Ören Bayan İp

Sırala
Toplam 511 ürün görüntüleniyor.

Ören Bayan İp Markası

Diktaş Dikiş İplik Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından kurulan Ören Bayan, sektöre giriş temellerine 1945 senesinde atmıştır. Mustafa Denizer Müessesesi olarak faaliyete başlayan marka, Türkiye iplik sektörünün günümüze kadar büyüyerek gelen es eski kuruluşlarındandır. 1971 yılında fabrikalaşması ile her geçen yıl büyüyen ve gelişmiş ve 2008 yılında Ören Bayan adı ile havlu, bornoz sektörüne giriş yapmıştır. Bu atılım ile birlikte ipliklerini de bu marka altında piyasaya sürmeye devam etmiştir. Birçok farklı çeşitteki ürünü ve geniş renk skalası ile iplik sektöründe büyük bir paydaya sahiptir. 2008 senesinde dünyanın önde gelen iplik üreticilerinden American & Efird® ile lisanslı üretim anlaşması imzalaması ile de başarılarını dünya geneline yaymayı başarmıştır. Yapılan bu anlaşma, “Ören Bayan sahibi kim, Ören Bayan kimin, Ören Bayan Türk malı mı?” sorularını akla getirmiştir.  Ören Bayan, Türk malı olup, üretim teknolojisi yabancı lisanslıdır. Diktaş Dikiş kuruluşuna ait olan bir marka olup sahibi Diktaş İplik AŞ’ dir.

Ören Bayan İp Fiyatları

Ören Bayan ip fiyatları, sektörde yer alan diğer ip markaları ile benzer fiyat aralıklarındadır. İplerin kalınlığı, hammaddesi ve hammadde saflık derecesi ipliklerin fiyatlarında değişiklikler yaratmaktadır. Örneğin ipin yün ve pamuk oranı %100 olduğunda ipliklerin fiyatları yükselmektedir. Yün ipliklere akrilik, pamuklara ise polyester karışması ile ipliklerin fiyatları düşmektedir. Fiyatlar Ören Bayan’dan bağımsız olarak da değişebilmektedir. Detaylı açıklamak gerekirse, internet üzerinde çok sayıda online satış ile örgü ipi satan site bulunmaktadır. Siteler arasında fiyat farklılıkları görülebildiği gibi bazı dönemlerde siteler indirime girebilmektedir. Bu durum da fiyat değişikliği görülmesini sağlamaktadır.

Ören Bayan Çeşitleri

Ören Bayan birçok farklı iplik seçeneğine sahiptir. Çeşitleri, ipliklerin kalın veya ince oluşlarına, renklerine, ipliğin hammaddesine ve ipliklerin kullanış amacına göre değişmektedir. Hammaddelerden bahsetmek gerekirse; yün, pamuk, polyester, suni ipek, akrilik, polyamid, metalik ve Merino Wool gibi çeşitli hammaddeler bulunmaktadır. Tüm bu içeriklere göre ise Ören Bayan’ın Ören Bayan suni ipek, Ören Bayan Madame Cotton, Ören Bayan pamuklu ip gibi farklı kategorileri bulunmaktadır.  

Ören Bayan ipleri kalınlıklarına göre de çeşitlilik göstermektedir. Ören Bayan ip, dantel iplerine odaklanan bir marka olup özellikle kalınlık çeşitlerini dantel ipler üzerine yoğunlaştırmıştır. 50 numara dantel ipi, 60 numara dantel ipliği, 70 numara dantel ipi gibi ip kalınlıkları Ören Bayan’da mevcuttur.

İplerin çeşitleri özel alanlara göre de ayrılmıştır. Yapılacak örgü ürününe göre spesifik iplikler bulunmaktadır. Amigurumi sanatı için Ören Bayan Amigurumi ipi, kanaviçe için Ören Bayan kanaviçe ipi, ince işlemeler için ise Ören Bayan işleme ipi gibi özel gruplar da bulunmaktadır.

Ören Bayan’ın öne çıkan ve çok satılan çeşitleri vardır. Bu çeşitler arasında ise aşağıdaki ürünler yer almaktadır.

 •         Ören Bayan Trend Cake
 •         Ören Bayan Favori Batik
 •         Ören Bayan Tango
 •         Ören Bayan Dora
 •         Ören Bayan Atlas Sport
 •         Ören Bayan Dantel İpi
 •         Ören Bayan Maxi
 •         Ören Bayan Etamin İpi
 •         Ören Bayan Dikiş İpi
 •         Ören Bayan Kristal

Ören Bayan İp İle Ne Örülür?

“Ören Bayan ip ile ne örülür?” sorusu ip alışverişi gerçekleştirilmeden önceki önemli bir sorudur. Yapılacak ürüne önceden karar verilmesi doğru ipi almak için son derece önemlidir. Çünkü her ip ile her ürünü örmek mümkün değildir. Bazı durumlarda iplikler özel olarak belirli ürünler için üretilmiştir. Bu gibi durumlarda yanlış ip kullanımı istenilen sonuca erişilememesini sağlamakta ve emeğin boşa gitmesi ile sonuçlanabilmektedir. Bundan dolayı ne örüleceğine ve ona hangi ipin uygun olacağına yönelik araştırmalar yapılmalıdır.

Ören Bayan, farklı kategorileri ile örülebilecek ürünlere çeşitlilik katmaktadır. Amigurumi ipleri ile oyuncaklar yapılabilirken, Ören Bayan Magic Baby ip bebek kıyafetleri yapılabilir. Bu kıyafetler arasında ise genellikle, patik, hırka, battaniye, şapka gibi ürünler yer almaktadır. Magic Baby, patik ipi olarak da geçmektedir.

Öncelikle ip çeşidi beğenildi ise o noktada ise o ip ile neler örülebileceğine bakılmalıdır. Favori ip kategorisi alınacaksa bu noktada, “Ören Bayan favori iple ne örülür?” sorusunun cevabı aranır. Bir yumak favori ip 100 gr olup bu ip ile şal, hırka, yelek, kazak, atkı ve battaniye gibi ürünler örülebilmektedir.

Ören Bayan koton ip ile yumuşacık kazaklar, şallar, şapkalar, hırkalar örülebilmektedir. Ören Bayan bebek ipi de benzer ürünlerin bebek versiyonları için tercih edilmektedir.

Tüm bu ürünlerin yanı sıra aşağıdaki ürünlerde örgü ipi ile yapılabilir.

 •         Lif
 •         Çanta
 •         Duvar süsleri
 •         Battaniye
 •         Panço
 •         Eldiven
 •         Masa örtüsü
 •         Dantel süsler
 •         Yatak örtüsü
 •         Oyuncak

Ören Bayan Renkleri

Ören Bayan ip renkleri oldukça geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Her bir kategorinin farklı renk seçenekleri bulunmaktadır. Klasik renkleri bulmak hemen hemen her kategori için mümkündür. Siyah, beyaz, kırmızı, ten rengi, mavi, pembe bu renkler arasında sıralanabilir. Klasik iplerin yanı sıra Ören Bayan ebruli ip seçenekleri gibi seçenekler de bulunmaktadır. Bu ip grupları ile ipin kendisinin rengarenk olması yapılan ürünün de rengarenk olmasını sağlamaktadır. Batik el örgü ve Camilla batik gibi seriler de kendi içerisinde renk geçişlerine sahip serilerdir. Renkli ürünler istendiği takdirde bu ipler tercih edilerek tek ip çeşidi ile renkli ürünler elde edilebilir.

Ören Bayan ipleri simli ip çeşitlerine de sahiptir. Simli ipler ile renkler daha da ön plana çıkarılarak göz alıcı kıyafetler ve aksesuarlar elde edilebilir.

 

 

Ören Bayan İp Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ören Bayan ip alırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Bu noktalara dikkat edilerek doğru ip alışverişi gerçekleştirilir.

Öncelikle, yapılacak ürüne uygun ip seçenekleri araştırılmalıdır. İp seçenekleri arasından zevke ve isteğe en uygun ip grubu seçilmelidir. Böylece açığa çıkan ürün istenildiği gibi olacaktır.

İstenilen ürün için doğru ip kalınlığı belirlenmelidir. Kanaviçe yapacak biri ip olarak etamin ipi kullanacaksa, hangi kalınlıktaki ipler kullanması gerektiğini araştırmalıdır. Örneğin, ince detaylara sahip bir desen işlenecekse 8 numara etamin ipi tercih edilmesi gerekirken daha kalın desenler için 12 numara etamin ipi tercih edilebilir. Oldukça küçük detaylar için ise Ören Bayan dikiş ipliği daha doğru bir tercih olacaktır.

İpin hammaddesine dikkat edilmelidir. Bebek ürünleri için özel bebek serileri tercih edilebilir veya %100 pamuktan oluşan diğer iplik grupları tercih edilebilir.

Kış ürünleri için sıcak tutan bir ip çeşidi olan yün ipler tercih edilmelidir. Yün ipe karşı kaşınma semptomu geliştiren kişiler yün ve akrilik karışımlarından yararlanabilir.

Kabarık görünüme sahip yumuşak ürünler için ise polyester ipler önerilmektedir.

Tüylü veya tüylenme potansiyeline sahip ip seçenekleri küçük bebekler için uygun olmayabilir. Bundan dolayı bebek ürünleri için tüylenme oranı az ipler seçilmelidir.

İplerin üzerinde yazan kullanım önerileri dikkate alınmalıdır. İplerin yıkanma sıcaklıkları farklılık gösterebilir. Yüksek sıcaklıkta yıkamalar iplerin çekmesine bu da ürünün kullanım dışı kalmasına neden olabilir.

Bunun yanı sıra ipler için doğru kalınlıkta şişler veya tığlar kullanılmalıdır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.