Sütyen

Sırala
Toplam 61 ürün görüntüleniyor.

Sütyen Modelleri

Kadın iç giyim ürünleri arasında yer alan sütyenler günlük giyimde sıklıkla kullanılmaktadır. Her yaş grubundan kadın tarafından tercih edilen kadın iç çamaşırı kategorisinde yer alan sütyen çeşitleri, iç giyim markaları tarafından üretilmektedir. Sütyenler, kadınların göğüslerini kapatmak, dik tutmak ve şekil vermek amacı ile kullanılan iç giyim ürünleridir. Kadın iç çamaşırı kategorisinde yer alan sütyenler, 19. yüzyılın sonunda korse yerine kullanılmaya başlanmıştır. İlk kullanılan sütyen modelleri son derece sade olmakla birlikte çeşitlilik içermemektedir. 1960’lı yıllar ile birlikte sütyen modelleri hafif tasarımları ile ön plana çıkarak her yaş grubu tarafından kullanılmaya başlanmıştır. İlk çıktığı yıllarda kaba ve bedensiz süytenler üretilirken zaman içerisinde farklı modellerde ve desenlerde sütyenler üretilmeye başlanmıştır.

Günümüzde sütyenler yalnızca göğüsleri kapatmak için değil farklı birçok amaç için tercih edilmektedir. Popüler iç giyim ürünü olan sütyenlere defilelerde de sıklıkla yer verilmektedir. İç giyim ürünleri satışı gerçekleştiren markalar çok sayıda farklı sütyen modeli geliştirmektedirler. Kadınlar sütyen modelleri içerisinden balenli sütyen veya balensiz sütyen gibi modelleri tercih edebilmektedirler. Balenli sütyenlerin alt kısımları demir veya plastik çubuklar ile çevrelenmektedir. Balensiz sütyenlerde ise bu materyaller bulunmamaktadır. Balkonet sütyen modelleri göğüslerin yarısını meydana çıkaracak tarzda üretilmektedirler. Bu sütyenlerin alt taraflarında göğüsleri yukarı doğru iten bir yapı yer almaktadır. 

Lazer kesim sütyenler ise her kıyafet ile kolaylıkla uyum sağlamaktadır. İz yapmama özelliği sayesinde her türlü kıyafet ile kullanılabilmektedir. Lazer kesim sütyenlerin push up özelliği bulunmaktadır. Push up sütyenler, göğüsleri olduğundan daha dik ve dolgun göstermektedir. Bazı kişiler için push up sütyen modelleri rahatsız hissettirebilmekle birlikte son derece rahat olan modelleri de bulunmaktadır. Push up sütyenler, göğüsleri daha çekici göstermektedir. Rahatına ve konforuna düşkün kadınlar bralet sütyen modellerini tercih edebilmektedirler. Son derece yumuşak ve göğüsleri saran yapıları ile bralet sütyenler, kıyafetlerin içine giyildiğinde oldukça zarif ve şık durmaktadır. 

Silikon sütyenler ise yapışkanlı bantları sayesinde iz yapmadan her türlü kıyafet ile tercih edilebilmektedir. Straplez sütyenler askısız oldukları için askılı elbiseler ve askılı bluzlar ile kolaylıkla kullanılabilmektedir. Askısız sütyenler kadınlara büyük kullanım rahatlığı sağlamaktadır. En çok tercih edilen sütyen modelleri arasında dantelli sütyen ve dantelli büstiyer modelleri yer almaktadır. Dantel kısımları kıyafetler ile uyum sağlamakta ve son derece hoş bir görünüm ortaya çıkmaktadır. 

Sütyen Çeşitleri

Sütyen çeşitleri kullanım amaçlarına göre değişmektedir. Piyasada farklı sütyen çeşitlerinin çok sayıda renk seçeneğini temin etmek mümkündür. Sütyen çeşitleri arasında yer alan toparlayıcı sütyenler, büyük göğüslere sahip kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Büyük göğüsleri olduğundan daha küçük göstermek isteyen kadınlar toparlayıcı sütyen ile göğüslerini 1 - 2 beden kadar küçültebilmektedirler. Minimizer sütyenler de toparlayıcı sütyen olarak kullanılmakla birlikte oldukça rahat bir kullanım imkanı sunmaktadır. Yeni İnci toparlayıcı sütyen ve NBB toparlayıcı sütyenler en çok tercih edilen sütyen çeşitleri arasında yer almaktadır. 

Destekli sütyen çeşitleri göğüsleri yukarı doğru kaldırmakta ve göğüslere daha estetik bir görünüm sağlamaktadır. Yapışkanlı sütyenler ve şeffaf sütyenler  iz yapmayan yapıları ile her türlü kıyafet ile kolaylıkla kullanılabilmektedir. Dolgulu sütyenler ise küçük göğüslü kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Dolgulu sütyen, göğüsleri 1 - 2 beden büyütmektedir. İhtiyaca göre dolgusuz sütyen modelleri ya da dolgulu sütyen modelleri tercih edilebilmektedir. Hamile sütyeni olarak da adlandırılan Emzirme sütyeni ise kolay açılıp kapanabilen yapısı ile bebeklerini rahat şekilde emzirmek isteyen anneler için özel olarak üretilmektedir. 

Bazı kıyafetler ile askılı sütyen modelleri tercih edilememektedir. Görünen sütyen askısı ve sütyen kopçası, kişileri rahatsız edebilmektedir. Bu nedenle straplez sütyen ve yapışkanlı sütyen modelleri sıklıkla kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra şeffaf sütyen askısı kullanılarak da istenilen kıyafet tercih edilebilmektedir. Dikişsiz sütyenler ise kıyafetlerin içine gönül rahatlığı ile tercih edilebilmekte ve herhangi bir iz yapmamaktadır. Dekolte sütyenleri ile sırtı açık elbise modelleri rahatlıkla giyilebilmektedir. 

Orkide sütyenler oldukça şık ve estetik görünümleri ile göğüslere son derece ilgi çekici bir görünüm vermektedir. Piyasada çok farklı çeşitte ve renkte sütyen bulunmaktadır. Kadınlar kendi ihtiyaçlarına ve zevklerine en uygun sütyen çeşitlerini tercih edebilmektedirler. Sütyen modelleri tek olarak tercih edilebildiği gibi aynı zamanda sütyen takımı da satın alınabilmektedir. Pierre Cardin sütyen takımı en çok tercih edilen sütyen takımları arasında yer almaktadır. 

Sütyen Bedenleri

Sütyen satın alınırken sütyen bedenlerinin doğru şekilde belirlenmesi son derece önemlidir. Sütyen ölçüsü almak oldukça kolaydır. Sütyen ölçüleri alınırken göğsün üst tarafının ölçüsü mezura ile alındıktan sonra alt tarafın da uzunluğunun belirlenmesi gerekmektedir. Böylece kişiler hem sütyen kuplarını hem de sütyen numaralarını doğru şekilde belirleyebilmektedirler. Sütyen bedeninin doğru belirlenmesi sütyenin vücuda iyi şekilde oturması anlamına gelmektedir. Vücuda iyi oturan sütyenler ise kişileri rahat ve konforlu hissettirmektedir. En küçük sütyen bedeni 70 beden sütyenlerdir. Piyasada 75 beden sütyen, 80 beden sütyen, 85 beden sütyen, 90 beden sütyen ve 95 beden sütyen bulunmaktadır.

Sütyen numaraları doğru ölçüm ile kolaylıkla bulunabilmektedir. Her kadının bedenine uygun sütyen ölçüsünü bulmak mümkündür. 

Sütyen Markaları

İç giyim markaları her sezonda sütyen modellerini satışa sunmaktadırlar. İç çamaşırı markalarının çok farklı renk alternatifleri ile sundukları modelleri, farklı kullanım amaçları taşımaktadır. Sütyenler günlük giyimde sık kullanılan parçalar arasında bulundukları ve tüm gün vücutta bulundukları için kaliteli olmalarına özen gösterilmesi gerekmektedir. Kaliteli sütyenler uzun yıllar süresince herhangi bir yıpranma ve aşınma olmadan kullanılabilmektedir. Bu nedenle sütyen markalarına dikkat edilmesi son derece önemlidir. NBB sütyen, Pierre Cardin sütyen ve Yeni İnci sütyen modelleri en çok tercih edilen sütyen çeşitleri arasında yer almaktadır. 

Sütyen Renkleri

Her yaştan kadının kullandığı iç giyim ürünü olan sütyenlerin çok farklı renkleri bulunmaktadır. Günlük giyimin vazgeçilmez parçaları arasında yer alan sütyenler, iç giyim markaları tarafından farklı renk seçenekleri ile üretilmektedir. Markalar sütyen üretimi gerçekleştirirken yaş gruplarını göz önünde bulundurmaktadırlar. Kırmızı sütyen, beyaz sütyen, siyah sütyen ve ten sütyen modelleri kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bu renklerin yanı sıra iç giyim markaları farklı desenlerde ve tasarımlarda sütyen modelleri üretmektedirler. Çiçekli ve leopar desenli modeller en çok tercih edilen sütyen modelleri arasında yer almaktadır. 

Sütyen Fiyatları

Piyasada çok farklı çeşidi bulunan sütyenler, kullanım amaçlarına göre gruplara ayrılmaktadır. Sütyen fiyatları ise sütyen çeşitlerine göre farklılık göstermektedir. Penye sütyen ve pamuklu sütyen modelleri en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Sütyen modellerinde kullanım amacına göre fiyatlar değişmektedir. Ancak piyasada her bütçeye göre sütyen modeli bulmak mümkündür. Konforları sebebi ile tercih edilen rahat sütyenler, ortalama bütçeler için idealdir. Sütyenler tek olarak alınabildiği gibi takım halinde de satın alınabilmektedir. Sütyen takımları sütyen ve külottan oluşmaktadır. Sütyen takımı kişiler için daha avantajlı olabilmektedir. Sütyen külot takımlarının çok sayıda farklı renk seçeneği bulunmaktadır. İç giyim markalarının kampanya dönemlerinden yararlanılarak en uygun fiyatlara sütyen çeşitleri satın alınabilmektedir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.