Yarnart İp

Sırala
Toplam 695 ürün görüntüleniyor.

Yarnart İp Markası

Klasik el örgü iplikleri ve fantezi iplik alanlarında faaliyet gösteren Yarnart, yirmi yıla aşkın tecrübesi ile sektörde bilinen markalardan biridir. 1993 yılında Dem İplik ve Tekstil Tic. San. Ltd. Şti. el örgü ipliği alanında ürünler üretirken şirket, 2003 yılında YarnArt markası altında ürünlerini birleştirmiş ve çeşitliliğini tek marka altında sürdürmeye devam etmiştir. Yenilikçi yaklaşımı sayesinde dönemin modasına uygun iplikler çıkarmış ve kalitesinden asla ödün vermemiştir. Müşteri memnuniyetini esas aldığından geri bildirimlere son derece önem veren bir firmadır. Bu tutumu, markanın günümüzde de sevilen markalardan olmasını sağlamaktadır. 110’u aşkın ürün çeşidi ve 3000’e varan renk yelpazesi ile geniş bir portföye sahiptir. Sadece Türkiye değil 5 kıtaya birden ihraç sağladığından Yarnart her geçen gün büyümeye devam etmektedir.

Yarnart İp Çeşitleri

Yarnart 110’dan fazla çeşide sahip olan oldukça fazla ürün çeşitliliğine sahip bir firmadır. Ürün çeşitliliği ipin yapısı, kalınlığı, ham maddesi ve renklerine göre değişmektedir. Her bir seri farklı ürünler için kullanılmaktadır. Her bir serinin de birden fazla farklı rengi bulunmaktadır. Bu durum Yarnart ip çeşitleri seçeneklerini tek tek değerlendirmeye sebep olmaktadır.

Öncelikle, iplerin hammaddesi değişkenlik göstermektedir. Yarnart yün, Yarnart bamboo, Yarnart violet gibi seriler ürün ham maddesinin değiştiği serilerdir. Ürünler sadece yünden, pamuktan oluşabildiği gibi karışık malzemelerden de oluşabilmektedir. Bu malzemelerin başında genellikle akrilik gelmektedir. Akrilik ip karıştırılma oranları değişkenlik göstermektedir.

Yarnart kalın ip ve yazlık ip olmak üzere farklı kalınlıktaki ip çeşitlerine sahiptir. Kişiler yapacakları ürünlere göre ipin inceliğine karar vermektedir. İp kalınlıkları 2 mm, 3 mm ve 5 mm arasında değişkenlik göstermektedir. Kalın iplerin kullanımı bazı modeller için zor olabilmektedir. İnce iplikler ise daha çok el becerisi istemektedir.

Yarnart penye ip, Yarnart makrome ipi ve Yarnart amigurumi ipi gibi direkt olarak belirli örgü sanatlarında kullanılan ip çeşitleri de mevcuttur. Yapılacak ürünlere göre direkt olarak o ürüne uygun ip bulunması Yarnart ile mümkündür.

İstenilen dokunun yumuşaklığı, tasarımı ve görüntüsüne yönelik olarak alınacak ipler çeşitlilik gösterebilir. Bazı Yarnart ipleri yumuşaklığı, çeşitli alanlarda kullanılabilirliği ve uygun fiyatlı olmaları ile ön plana çıkabilir. Bu ip çeşitleri aşağıdaki gibi sıralanabilir.

 •         Yarnart Jeans İp
 •         Yarnart Flowers
 •         Yarnart Alpine Maxi
 •         Yarnart Belissimo
 •         Yarnart Melody
 •         Yarnart Macrame Cord 3 Mm
 •         Yarnart Macrame Cotton
 •         Yarnart Baby Cotton
 •         Yarnart Begonia
 •         Yarnart Jeans Tropical
 •         Yarnart Marshmallow
 •         Yarnart Adoreyarnart Elegance
 •         Yarnart Rosegarden
 •         Yarnart Harmony
 •         Yarnart Flowers Moonlight

Yarnart İp Fiyatları

Yarnart ip fiyatları değişkenlik göstermektedir. Her bir seri farklı ücretlerde olmaktadır. Ancak bir serinin tüm renkleri benzer fiyatlarda görülmektedir. En ucuz ipi arayanlar genellikle %100 pamuk, saten veya yünden oluşan iplere değil akrilik ile karışık olanlara yönelmektedir. Tamamı ile ham maddeden oluşan ipler her zaman için daha pahalı olmaktadır. Satın al gerçekleştirilmeden öncesinde dileyen kişiler online alışveriş avantajı ile fiyat araştırmasına girebilirler. İnternet üzerinde örgü ipi saten birçok farklı site bulunmaktadır. Siteler arasında fiyatlar küçük farklılıklar olsa da çeşitlilik gösterebilir. Bunun yanı sıra siteler bazı dönemlerde indirime girebilmektedir.

Yarnart İp İle Ne Örülür?

İp çeşitlerine göz atarken “Yarnart ip ile ne örülür?” sorusu akıllara gelebilmektedir. Yarnart ip çeşitleri ile örgü ile yapılabilecek her şeyi örmek mümkündür. Her ip çeşidinin sunduğu ürün seçenekleri değişiklik göstermektedir. Örneklendirerek açıklamak gerekirse üç iplik grubu ele alınarak açıklanabilir.

Yarnart Flowers ne örülür?  Rengarenk renkleri ile renk cümbüşü yaratan bu seri %55 pamuk içeriklidir. Bu özelliği serinin genellikle kıyafetlerde kullanılmasını sağlamaktadır. Şal, battaniye, elbise, bluz, hırka, bebek ürünleri gibi kıyafetlerin yanı sıra ev aksesuarları için e kullanılmaktadır.

Yarnart Violet ile neler yapılabilir? İnce bir ip olan Violet serisi %100 yünden yapılmaktadır. Dantel sanatı için kullanılmakta olup ev dekorasyon ürünleri için tercih edilmektedir. Dantel tasarımları ile masa örtüleri veya kırlentler yapılabilir.

Yarnart Jeans ip ile ne örülür? Jeans ip, çeşitli renkleri ile hem bebek kıyafetlerinde hem de Amigurumi sanatında kullanılan bir üründür. Bebek kıyafetleri olarak, kazak, hırka, çorap, patik, şapka düşünülebilir. Amigurumi sanatı kapsamında ise örme bebekler, filler, aslanlar, inekler gibi oyuncaklar yapılabilir.

Genel olarak örgü ile neler yapılabileceğine örnekler getirmek gerekirse, aşağıdaki ürünler fikir oluşturabilir.

 •         Kazak
 •         Atkı, boyunluk
 •         Eldiven
 •         Bere
 •         Çorap- patik
 •         Halı- kilim
 •         Çanta
 •         Duvar süsü
 •         Askılık
 •         Bebek hırkası vb. bebek kıyafetleri
 •         Oyuncak
 •         Masa örtüsü
 •         Perde
 •         Yatak örtüsü
 •         Dantel dekorasyon ürünleri
 •         Peçete ve peçetelik
 •         Hırka

Yarnart İp Renkleri

Yapılacak modele karar verilmesi ardından tasarımın hangi renklerden oluşması istenildiğine karar verilmelidir. Yarnart ip renkleri, oldukça geniş renk skalası ile rengarenk ürünler açığa çıkarmanızı sağlayacaktır. Bebekten çocuğa, çocuktan yetişkine her yaş grubuna uygun renklere ulaşım Yarnart ile mümkündür. Yarnart siyah, ten rengi, beyaz, sarı, turuncu, kırmızı, mavi, yeşil, pembe gibi aklınıza gelebilecek her rengin bulunabildiği bir markadır. Bu klasik renklerin yanı sıra kendi içerisinde farklı renklere sahip olan serilere de sahiptir. Bu sayede tek bir iplik çeşidi ile de rengarenk ürünler elde edilebilir. Yarnart Everest gibi seriler özellikle rengarenk kıyafetler için tercih edilmektedir. Bu renkli iplerin yanı sıra ip renklerini daha da ışıltılı gösterecek seçenekler de mevcuttur. Yarnart simli ip veya Yarnart bright gibi seriler ürünlerin daha da dikkat çekiç olmasını sağlamaktadır.

Yarnart İp Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yarnart ip alırken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Öncelikle, örgü ipi bebek ürünleri için tercih ediliyorsa iplerin pamuk içeriği yüksek ipler olması önerilmektedir. Pamuk, bebek cildini tahriş etmez ve kullanımı son derece rahattır. Yumuşaklığı ile bebek cildi ile rahatça temas ettirilebilir.

Yün, bazı kişilerde kaşıntı hissi oluşumuna neden olabilir. Bu gibi durumlara karşı hassas olan kişiler saf yün içerikli ipler yerine akrilik ile karışık yün iplerine yönelebilir. Ancak, soğuk havalarda sıcak tutması adına kazak, hırka vb. örülecek ise yün içeriğinin yüksek olması avantajlı olacaktır.

Yine çocuk ürünlere yönelik bir uyarı yapmak gerekirse, çocuk ürünleri için kullanılacak ürünlerin tüylü yapıda olmamasına dikkat edilmelidir. Tüyler bebeklerin yutması ile sonuçlanabileceğinden sıkıntı teşkil edebilir.

İp alınmadan öncesinde alınacak ipe karar verilmelidir. Öyle ki, her ip grubu istenilen ürün için uygun olmayabilir. Tasarımı en iyi yansıtacak iplik çeşidi araştırılmalı ve iplikler ona göre tedarik edilmelidir.

İpliklerin üzerindeki şiş numarası önerisine dikkat edilmelidir. Doğru şiş kalınlığı istenilen modelin yapılabilmesi için son derece önemlidir.

Her ipliğin yıkanma sıcaklığı farklı olabilir. Bundan dolayı yine iplikler üzerinde yazan yıkama önerilerine dikkat edilmelidir. Yüksek sıcaklıkta yıkanması halinde çekme olabilir ve ürünün kullanım dışı kalması ile sonuçlanabilir.

Yaz için ürünler yapılacaksa çok ince ipler tercih edilmesi önerilmektedir. Aksi takdirde ürünler rahatça kullanılamayabilir. Bu kapsamda Yarnart’ın direkt olarak yaz kategorisine ait çeşitleri incelenebilir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.