Külot

Sırala
Toplam 16 ürün görüntüleniyor.

Külot Modelleri

Külotlar, günlük giyimin vazgeçilmez parçalarından biridir. Her kişinin gardırobunda birden fazla adette bulunan külotlar, kesimlerine göre, içeriklerine göre ve kullanım amaçlarına göre değişmektedir. Külot modelleri hem kadınlar hem de erkekler için çeşitlilik göstermektedir. Külot modelleri her yaş grubundan kadın ve erkeğe yönelik olarak piyasada kolaylıkla bulunabilmektedir. İç giyim ürünleri satışı yapan markalar “kadın külot” ve “erkek külot” kategorilerinde külot modellerini satışa sunmaktadırlar.

Bayan külot modelleri kesimlerine göre; brazilian külot, hipster külot, lazer kesim külot, yüksek bel külot ve slip külot olarak adlandırılmaktadırlar. Brazilian külot aynı zamanda brezilya külot olarak da bilinmektedir. Bu modelin ön kısmı standart bir görünümde iken, arka kısmı slip külot modelinden daha dar olmaktadır. Tanga modelinden ise biraz daha geniş olan külot modeli, rahatlığı ve estetik duruşu nedeni ile tercih edilmektedir. Lazer kesim külotlar ise “dikişsiz külot” veya  “iz belli etmeyen külot” olarak bilinmektedir. Lazer kesim iç çamaşırının sadece iki tarafında dikiş bulunmaktadır. Bu kısımlar dışında herhangi bir dikişi bulunmadığı için iz belli etmeme özelliğine sahiptir. Kadın iç çamaşırı modelleri içerisinde en rahat ve konforlu olan yüksek bel iç çamaşırı ise vücudu rahat bir şekilde sarmaktadır. Göbek kısmına uzanan kesimleri ile karın kısmını toparlamaktadır. Kadınlar tarafından uyku sırasında oldukça tercih edilen yüksek belli külotlar, toparlayıcı külot olarak da bilinmektedir. 

Külot Çeşitleri

Bayan külot çeşitleri ve erkek külot çeşitleri olarak kategorilere ayrılan külotlar, günlük giyimin vazgeçilmez unsurları arasında yer almaktadır. İnce külot, yüksek bel külot, lastikli külot, fantazi külot, brazilian külot ve dikişsiz külot gibi piyasada birçok farklı çeşitte külot bulmak mümkündür. Külotlar içeriklerine göre bazı çeşitlere ayrılmaktadır. Pamuklu külot, saten külot ve penye külot gibi çeşitleri olan külotlar, her zevke ve her beden uygundur. Külot kadın kategorisinde yer alan büyük beden külotlar ise fazlalıkları olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Bu külot modelleri karın ve mide kısmını toparlamaktadır. Rahatlıkları ve konforları nedeni ile sıklıkla kullanılmaktadırlar. 

Külotlar, her yaş grubuna ve her zevke hitap etmektedir. Dantelli külot, fantezi külot, korseli külot ve yüksek bel bayan külot gibi çeşitleri olan külotlar, markalar tarafından her bedende üretilmektedir. Dantelli külot modelleri birçok farklı renk alternatifi ile üretilmektedir. En çok tercih edilen renkleri ise; kırmızı, beyaz, siyah ve pembe olmaktadır. Fantazi külot modelleri de oldukça çeşitliliğe sahiptir. Renkli ipler ve taşlar ile süslenen bu modeller ilgi çekici görünümleri ile tercih edilmektedir. Fantazi külot modellerine tül ve dantel detayları eklenerek vücut hatlarının da belirginleşmesi amaçlanmaktadır. Dantel külotlar en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Korseli külot modelleri ise vücutlarının belirli bölümlerinin daha estetik görünmesini isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Korse külotlar göbek ve bel kısmını toparlamaktadır. Kişilerin daha ince ve estetik görünmelerini sağlayan külot korse modellerinin siyah, ten rengi ve gri rengi bulunmaktadır. Yüksek bel bayan külot modelleri ise göbek kısmını tam kavradığı için oldukça rahatlık ve konfor sağlamaktadır. 

Bato külotlar ise geniş kalçaya sahip kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Bu modelin gövde kısmını meydana getiren kısım geniş olduğu için oldukça rahattır. Hem estetik hem de zarif görünümleri sebebi ile kıyafetlerin içinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Rahatına ve konforuna düşkün kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Silikonlu külotlar, basen ve kalça bölgelerini olduğundan daha dik göstermek için kullanılmaktadır. Özellikle büyük kalçaya sahip kadınlar tarafından kullanılan bu modeller, kalçaların çok daha kıvrımlı ve estetik görünmesini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra kalça kısımlarını belirginleştirme ve dolgunlaştırma görevi de görmektedir. Boxer külotlar ise hem kadın iç giyiminin hem de erkek iç giyiminin vazgeçilmez parçaları arasında yer almaktadır. Boxer külotlar rahatlıkları ile ön plana çıkmaktadırlar. 

Külot Renkleri

Piyasada birçok farklı modelde ve renkte külot bulmak mümkündür. Her yaş grubundan kadın ve erkeğin zevkine ve ihtiyacına yönelik çeşitler bulunmaktadır. Külot çeşitlerine göre kullanılan renkler değişmektedir. En çok tercih edilen modeller arasında siyah dantelli külotlar yer almaktadır. Kadın pamuklu külot modellerinde ise en çok kullanılan renkler arasında; gri, beyaz, siyah, krem, pembe ve mavi bulunmaktadır. Fantazi külotlarda en çok kullanılan renkler; kırmızı, siyah ve beyaz olmaktadır. İç giyim markaları tüm ana ve ara renklerde külot modellerini satışa sunmaktadırlar. Genel olarak külot modellerinde en çok tercih edilen renkler arasında; pembe, beyaz, mor, kırmızı, turuncu, siyah, mavi, yeşil, gri, füme, sarı, kahverengi, fuşya ve krem bulunmaktadır. Ten rengi külot, kırmızı külot ve siyah külot modelleri ise her dönem en çok kullanılan renkler arasındadır. 

Külot Markaları

Kadın iç giyim ve erkek iç giyim ürünleri üreten ve piyasaya sunan çok sayıda marka bulunmaktadır. Tutku külot modelleri ise piyasadaki en kaliteli ürünler arasında bulunmaktadır. Pamuk karışımlı olan Tutku külot çeşitleri her yaş grubundan insana hitap etmektedir. Her kadın ve erkeğe yönelik bedeni bulunan külotların çok farklı renkleri ve desenleri mevcuttur. Ürünlerin renk farklılığına bağlı olarak pamuk oranlarında farklılıklar olabilmektedir. Tutku markası hem kadınlar hem erkekler hem de çocuklar için ürettiği modeller ile rahatlık ve estetik görünümü ön plana almaktadır. 

Külot Fiyatları

Külot fiyatları külotların içeriklerine, külotlarda kullanılan materyallere, külotların kullanım amacına ve külotların kalitesine bağlı olarak değişmektedir. Kurdele, dantel ve boncuk gibi detaylar içeren modeller daha yüksek fiyattan satışa sunulmaktadır. Külotların kullanım amacı da fiyatlarda belirleyici faktörler arasında bulunmaktadır. Korseli külotların veya termal külotların fiyatları diğer külot çeşitlerine göre daha yüksek olmaktadır. Ancak piyasada her bütçeye uygun külot çeşidini bulmak mümkündür. Toptan külot satın alımları çok daha avantajlıdır. İç giyim ürünleri satışının yapıldığı markaların internet sitelerinde belirli dönemlerde kampanyalar yapılabilmektedir. Kampanya dönemlerinde en ucuz külotlar satın alınabilmektedir. 
Külot Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler    

Külot alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Külotların, bedene uygun olmaları gerekmektedir. Bol veya dar olan külotlar kişileri rahatsız hissettirmektedir. Dar modeller vücudu fazla sıktığı için alerjik reaksiyonlara ve tahrişe neden olabilmektedir. Bol külot modelleri ise kıvrılma yapmaları nedeni ile gün içerisinde kişilere rahatsızlık vermektedir. Bunun yanı sıra külotlar günlük giyimde en çok tercih edilen ürünler oldukları için kaliteli olmalarına özen gösterilmesi gerekmektedir. Sık yıkanan ve kurutulan külotlar, kaliteli materyallerden üretildiklerinde uzun yıllar süresince bozulmadan ve yıpramadan kullanılabilmektedir.

Külot seçimi yapılırken polyester gibi sentetik ham maddelerden üretilen külot çeşitlerinin yerine pamuklu külotların tercih edilmesi gerekmektedir. Sentetik ham maddelerden üretilen külotlar cilde hava aldırmadığı için çeşitli alerjik reaksiyonlara ve mantara sebebiyet verebilmektedir. Pamuklu kumaşlar ise cilde nefes aldırmakta ve hava geçirgenliği sağlamaktadır. Aynı zamanda külotların üzerinde yer alan baskı ve desenlerde de kimyasal boyaların tercih edilmemiş olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.