Punch İğnesi

Sırala
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

Punch İğnesi Nedir?

Punch nakışlarının tarihsel geçmişi Eski Mısır’a kadar uzanmaktadır. İçinde bulunulan her dönemde popülerliğini koruyan punch nakışları günümüzde de oldukça ilgi görmektedir. Özellikle son yıllarda tercih edilen punch nakışları son derece zevkli ve eğlenceli bir el işi hobisidir. Evde zaman geçirmeye başlayan insan sayısının artması ile birlikte punch nakışları da rağbet görmeye başlamıştır. Punch nakışları kendine özel bir iğne, kasnak ve punch ipi ile yapılan bir el işidir. Punch nakışlarında kumaş üzerine üç boyutlu bir görüntü verilmektedir. Kumaş üzerine dikiş yapılmamaktadır. Bunun yerine bir adet delme iğnesi iğneyi yüzeyde tutmakta ve punch ipliğini kumaşa doğru itmektedir.

Punch nakışında kullanılan ip diğer örgü iplerinden farklıdır. Bu nedenle punch nakışlarında kullanılacak olan ipliğin punch ipliği olması son derece önem taşımaktadır. Kişisel zevklere ve ihtiyaçlara bağlı olarak toka, yastık kılıfı, havlu kenarı, koltuk şalı ve tablo gibi ürünlerde punch nakışları tercih edilebilmektedir. Punch nakışlarının olmazsa olmaz temel malzemeleri arasında “punch iğnesi” bulunmaktadır. Punch iğnesi büyük gözlü bir iğnedir. Punch iğnesi sayesinde üç boyutlu nakış işlerini kolaylıkla yapılabilmektedir. Kasnak üzerine gerilen kumaş üzerine nakış yapılmasını sağlamaktadır.

 Punch iğnesinin piyasada farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra punch iğne seti de satın alınabilmektedir. Punch iğnesi seti, punch nakışlarına yeni başlayan kişiler tarafından da tercih edilebilmektedir. Punch nakışı yaparken tercih edilecek punch kumaşının doğru seçilmesi oldukça önem taşımaktadır. Punch nakışlarında kullanılacak ipin de punch ipi olması gerekmektedir. Punch nakışları sırasında punch iğnesi kullanımına dikkat edilmesi de son derece önemlidir. Punch iğne kullanımı yalnızca profesyoneller tarafından değil, herkes tarafından kolaylıkla yapılabilmektedir. 

Punch İğnesi Çeşitleri

Piyasada birçok markaya ait punch iğnesi çeşitleri bulunmaktadır. Punch nakışlarına göre kalın punch iğnesi veya ince punch iğnesi tercih edilebilmektedir. Punch iğneleri yapıldıkları materyale göre de çeşitlere ayrılmaktadır. Ahşap punch iğnesi hem tek olarak hem de set halinde satılmaktadır. İnce uçlu ahşap punch iğnelerinin paket içeriklerinde 1 adet punch iğnesi ve 1 adet de iplik geçirme aparatı bulunmaktadır. Piyasada punch etamin nakış kiti kolaylıkla bulunabilmektedir. Nakış kitleri sayesinde nakış işleri kolaylaşmaktadır. Tekli punch iğnelerinin yanı sıra 3’lü punch iğne setleri de sıklıkla tercih edilmektedir. Yabalı markasının 3’lü punch iğne seti içerisinde 1 adet ince uçlu punch iğnesi, 1 adet orta uçlu punch iğnesi, 1 adet kalın uçlu punch iğnesi ve 1 adet de uzun iplik geçirme aparatı bulunmaktadır. Piyasada ince uçlu punch iğnesinden kalın uçlu punch iğnesine, punch iğne geçirme aparatından punch iğnesi ahşap olanlara kadar oldukça çok punch iğnesi çeşidi bulunmaktadır. Punch İğnesi Modelleri

Punch iğneleri punch nakışlarının olmazsa olmazı durumundadır. Punch nakışları standart iğneler ie yapılamamaktadır. Bu nedenle punch nakışlarında punch iğnelerine ihtiyaç duyulmaktadır. Piyasada çok sayıda punch iğnesi modelleri bulunmaktadır. Punch iğneleri ahşap olarak tercih edilebilmektedir. Ayrıca farklı renkte punch iğneleri de kullanılabilmektedir. Turuncu, pembe, yeşil ve mavi punch iğnesi piyasada kolaylıkla bulunabilmektedir. Punch için gerekli olan malzemeler tek tek alınabilmektedir. Ancak 3’lü punch iğne seti, punch nakışlarına meraklı olan kişilerin işlerini oldukça kolaylaştırmaktadır. Punch iğnesi seti içerisinde punch iğnesi iplik geçirme aparatı da yer almaktadır. Bununla birlikte setlerin içerisinde farklı kalınlıklarda punch iğneleri bulunmaktadır. Yedek uçlar ve iğne geçirici aparat sayesinde punch nakışları oldukça kolaylaşmaktadır. 

Punch iğnesinin kalın ucunda yay bulunmamaktadır. Bu sayede punch nakışı için uygun olan kumaş üzerine punch nakışı çalışması rahatlıkla yapılabilmektedir. Punch iğne setleri el ergonomisine de son derece uygun olarak üretilmektedir. Bu sayede elde herhangi bir rahatsızlık hissi olmadan rahatlıkla nakışlar işlenebilmektedir. Punch iğnesi setlerinde; punch kalın iğne, punch orta kalınlıkta iğne ve punch ince iğne bulunmaktadır. Punch iğne setleri tekli alımlara göre daha avantajlı olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir. 

Punch İğnesi Markaları

Punch iğneleri birçok renk ve kalınlık alternatifi ile piyasada bulunmaktadır. Punch iğneleri tekli olarak tercih edilebilmektedir. Bunun yanı sıra set halinde de satın alınabilmektedir. 3’lü set olarak satılan punch iğne setleri içerisinde en kalın punch iğnesinden ince uçlu punch iğnesine kadar çeşitlilik mevcuttur. Farklı kalınlıklara sahip olan punch iğneleri ile punch nakışları oldukça kolaylaşmaktadır. Tekli punch iğnesi kalın uçlu olarak da tercih edilebilmektedir. 

Piyasada en iyi punch iğnesi üretimini ve satışını gerçekleştiren sektörün önde gelen markaları bulunmaktadır. Hello markası punch iğnesi üretimi yapmaktadır. Hello punch iğnesi plastik materyalden üretilmektedir. Paket içeriğinde 1 adet punch iğnesi ile 1 adet iplik geçirme aparatı yer almaktadır. Yabalı markası da sektörün önde gelen markaları arasında bulunmaktadır. Plastik materyalden üretilen Yabalı 3’lü punch iğne seti içerisinde punch nakışları için gerekli olan ürünler mevcuttur. Havlu kenarı, kırlent, tablo, paspas, koltuk şalı, duvar halısı gibi birçok üründe punch nakışları kullanılabilmektedir. Geçmişten günümüze çeyiz hazırlığı yapan kişiler tarafından da sıklıkla tercih edilen punch nakışları, ev dekorasyonunun birçok farklı alanında kullanılabilmektedir. 

Punch İğnesi Fiyatları

Punck nakışlarının temel malzemelerinden biri olan punch iğnelerinin fiyatlarının ne olduğu merak edilmektedir. Punch iğne fiyatlarını belirleyen bazı faktörler bulunmaktadır. Punch iğnesinin üretildiği materyale göre fiyatı da değişmektedir. Ahşap punch iğnelerinin fiyatı plastik punch iğnelerine göre daha yüksektir. Punch iğnesi ihtiyaca ve isteğe bağlı olarak tekli olarak veya set halinde satın alınabilmektedir. Set olarak satın alınan punch iğnelerinin fiyatları tekli punch iğnelerine daha avantajlı olmaktadır. Punch iğnesi fiyatı genel olarak ortalama tüm bütçeler için son derece uygundur. Piyasada birçok markaya ait farklı modelde ve çeşitte punch iğnesi bulunmaktadır. Punch iğnesi tuhafiye dükkanlarından ve terzi malzemeleri satışının yapıldığı mağazalardan kolaylıkla bulunabilmektedir. 

Tuhafiye dükkanları ile mağazalardan punch iğnesi toptan olarak satın alınabilmektedir. Punch iğnesi satın almak için online alışverişten de faydalanılabilmektedir. El örgü ipi satışının yapıldığı markaların resmi internet siteleri ile popüler online alışveriş siteleri üzerinden punch iğnesi çeşitleri satın alınabilmektedir. Online alışverişlerde bazı dönemlerde punch iğnelerinde çeşitli kampanyalar yapılabilmektedir. Kampanya dönemlerinde ve toptan punch iğnesi alımlarında en uygun fiyatlara punch iğnesi çeşitleri temin edilebilmektedir. 

Punch İğnesi Seti

Punch iğneleri tekli olarak satın alınabileceği gibi aynı zamanda set olarak da temin edilebilmektedir. Piyasada çok sayıda markaya ait punch iğnesi çeşidi bulunmaktadır. Sultan punch iğnesi setinde 1 adet ayarlanabilir punch iğnesi, 2 adet yedek iğne ve 2 adet iplik geçirme aparatı bulunmaktadır. Yabalı markasının 3’lü punch iğne setinde ise 1 adet ince uçlu punch iğnesi, 1 adet orta uçlu punch iğnesi, 1 adet kalın uçlu punch iğnesi, 1 adet kısa iplik geçirme aparatı ve 1 adet uzun iplik geçirme aparatı bulunmaktadır. Punch nakışı iğnesi tekli olarak da satın alınabilmektedir. Ancak punch iğnesi seti fiyatı, tekli punch iğnesine göre çok daha avantajlı olmaktadır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.