Bebek Örgüsü Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek Örgüsü Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

13 Nisan 2022

Kolay Yıkanabilir Olsun

 

Bebek örgülerini ebeveynler mutlaka yıkamak isteyeceklerdir. Bebeklerim bolca örgüleri kirletme olasılıklarını da düşürsek ısı ve yıkamaya dayanıklı ipler seçmeniz şart. Özellikle makinede yıkanabilir örgü ipleri seçmek anne ve babayı oldukça rahat ettirecektir. Bu nedenle seçtiğiniz örgü ipinin yıkama talimatlarını mutlaka kontrol etmelisiniz.

 

Alerjik Yünlerden Kaçının

Bebeklerin cildi çok hassastır. Hangi mevsime uygun bir örgü örüyorsanız örgü ipini de ona uygun seçebilirsiniz. Alerjik reaksiyona neden olabilecek, tarımsal ilaca fazla maruz kalmış örgü ipleri yerine organik pamuk örgü iplerini tercih edebilirsiniz. Anti-pilling özelliği de önemlidir. Anti-pilling iplik tüylenme ve boncuklanma yapmaz ve bu sayede alerjisi olan bebeklerde rahatlıkla kullanılabilir. 

 

Hafif İpler Seçin!

Bebeklerin giyecekleri örgü ürünlerin ipleri olabildiğince hafif olmalıdır. Üzerlerine giydiklerinde ekstra ağırlık yapmamalıdır. Büyüdükçe daha kalın ipler tercih edilebilir.

 

Bu İpleri Tercih Etmeyin!

Tiftik ve angora gibi tüylü veya fırçalanmış stil ipliklerden kaçının. Bu iplerde liflerinin gevşeme ve küçülme eğilimi çok fazladır. Bolca yıkanacak bir bebek örgüsünün kısalmasını istemeyiz değil mi?

 

Dikişler?

Daha konforlu bir bebek örgüsü hazırlarken mümkün olduğunca yatak dikişi kullanın. Sırt dikişi gibi hantal yöntemlerden uzak durun.

 

Soft Renkler

Bebek örgü modelleri yaparken sert ve keskin renklerden ziyade renklerin daha yumuşak tonlarını kullanmaya özen gösterin. Örneğin sert bir mavi tonundan ziyade daha açık renklerde soft mavi renkler bebekler için çok daha havalı duracaktır.

 

Süslemelere Dikkat!

Bebek örgülerini süslemek için kullanılan, düğmeler, boncuklar ya da nakışların güvenli olabileceğine emin olun. Bebeklerin oynarken koparıp yutma olasılığına karşı iyi sabitlendiklerine emin olun.

 

Bebekler İçin Ne Örülür?

 

Bebekler için örebileceğiniz pek çok şey olmakla birlikte bazı parçalar bebeklere çok yakışır. İşte onlardan bazıları...

 

Bebek Battaniyesi: Bebek battaniyesi örmek hem çok kolaydır hem de diğer modellere göre daha hızlı sonuçlanır. Bebekler vücut ısılarını iyi ayarlayamadıkları için sürekli bebek battaniyesine ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle oldukça kullanışlı bir örgü parçasıdır. Dilerseniz sade ve şık bir battaniye isterseniz de yaratıcılığınızı konuşturabileceğiniz renkli ve desenli battaniyeler örebilirsiniz.

Bebek Kazağı: Her bebeğin kendisini sıcacık tutacak kazaklara ihtiyacı vardır. Neden bebek kazaklarına tonlarca para veresiniz ki? Hem nefes alan hem de bebeğinizin teni için uygun ipler ile örülmüş örgü bir kazak kadar güzel bir şey yoktur. Hem de yaratıcılığınızı konuşturmanız kolaylaşır.

Bebek Pantolonu: Bebek kazaklarına göre daha az tercih edilse de örgü bebek pantolonu oldukça kullanışlı bir örgü modelidir. Ayrıca örgü bebek kazağınız ile bir takım oluşturacağı gibi bebeğinizde çok sevimli bir görüntüye sebep olacaktır.

Bebek Patikleri: İstisnasız her bebeğin örgü bir patiği vardır. Özellikle bebeklerin üşüyen ayakları için her mevsim kullanılabilir patikler. Küçük oldukları için oldukça hızlı sonuçlanırlar.

Bebek Şapkası: Bebeklerin başını rüzgardan korumak için örgü şapkalara çok ihtiyaç olacaktır. Özellikle iç kısmında yerleştirecek pamuk bir bez ile bebeğin terlemesi de engellenebilir. Böylece örgü bebek şapkalarını bebeğinizi güneşten korumak için de kullanabilirsiniz.

Amigurumi- Bebek Örgü Oyuncakları: Bebeklerin sağlıklı oyuncaklarla oynaması taraftarıysanız özellikle son yıllarda çok popüler olan amigurumi örgü oyuncaklardan yapabilirsiniz. Amigurumiler bebek şeklinde olabileceği gibi hayvan ve bitki figürlerinden de yapılabilir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.