Kartopu Lotus indirim Banner indirimsiz 2.jpg (44 KB)
   Nako Elit Babt.jpg (55 KB)
   Alize Angora Gold.jpg (53 KB)
   Kartopu Amigurumi Banner .jpg (59 KB)
   el örgü ipleri.jpg (87 KB)
   tuhafiye.jpg (118 KB)

   Alize Diva.jpg (87 KB)
   Kartopu Ak soft.jpg (82 KB)
   Kartopu Lotus Banner.jpg (50 KB)

   Cotton Macrame.jpg (62 KB)
   Cotton Macrame Simli.jpg (58 KB)
   Tarama ip banner.jpg (52 KB)
   simli Tarama ip banner.jpg (51 KB)
   klasik el örgü iplikleri (1).png (178 KB)

   CARNAVAL MACRAME.jpg (67 KB)
   Cordon 3 macrame.jpg (82 KB)
   MULTİCOLOR MACRAME.jpg (88 KB)
   nature.jpg (80 KB)
   lif-ipleri.jpg (103 KB)
   knit-me.jpg (98 KB)
   Patik-ipleri.jpg (87 KB)
   puffy-ailesi.jpg (101 KB)

   Alize Diva.jpg (87 KB)
   Kartopu Ak soft.jpg (82 KB)
   Kartopu Lotus Banner.jpg (50 KB)
   YARNART JEANS 4 lüBANNER.jpg (52 KB)

   Hobitu Polyester Makrome.jpg (48 KB)
   Hobitu Lurex Makrome.jpg (47 KB)
   Hobiu Rio Cunky.jpg (53 KB)
   Hobitu Big Wool.jpg (51 KB)

   Çanta Aksesuarları kopya.jpg (45 KB)
   Şiş ve Tığ kopya.jpg (60 KB)
   Makaslar Banner kopya.jpg (32 KB)
   Kasnaklar Banner.jpg (54 KB)
   DOMİNO NAKIŞ BANNER.jpg (45 KB)
   ANCHOR NAKIŞ İPİ BANNER.jpg (45 KB)

   KADIN İÇ GİYİM

   SÜTYEN MODELLERii.jpg (72 KB)
   KÜLOT MODELLERİİ.jpg (68 KB)
   ATLET MODELLERİİİ.jpg (72 KB)
   gecelik modellerii.jpg (74 KB)
   Pamuklu El Örgü İpleri.jpg (110 KB)
   Kartopu Baby One Banner.jpg (83 KB)
   FANTAZİ İPLİKLER-2.png (143 KB)
   AMİGURUMİ İPLİKLERİi.jpg (177 KB)
   BEBE İPLİLKLERİ BANNER1190-400 (1).png (223 KB)
   MAKRAME İPLİKLERİ.png (160 KB)
   YÜNLÜ İPLİKLER.png (131 KB)
   Bonbon Banner.jpg (131 KB)
   OUTLET BANNER 2.jpg (134 KB)
   İÇ GİYİM BANNER.jpg (86 KB)
   Müjde çorap banner.jpg (69 KB)
   BEBE GİYİM BANNER.png (77 KB)
   ÖRGÜ BUTİK BANNER.png (86 KB)
   1Lİ BANNER NEVRESİM YATAK ÖRTÜSÜ (1).png (183 KB)
   CENK YAZMA ban.jpg (84 KB)
   hoho hobitu.jpg (81 KB)
   YORUMLARR.jpg (64 KB)
   Kargom Nerede ?
   Kargo Takip
   Blog Yazılarımız

   Bebek Örgüsü Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

   13 Nisan 2022
   Bebek Örgüsü Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

   Bebek Örgüsü Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

    

   Eğer hamileyseniz ya da yakın çevrenizde sevdiğiniz biri hamileyse bebek örgüsü yapmak için çokça nedeniniz var demektir. Bebekler için örgü yapmak hem çok keyiflidir hem de sonuçları sizi çok tatmin eder. Minicik kollar ve bacakları saran sıcacık örgüleri sevmeyen yoktur. Hadi gelin bebek örgülerinin mükemmel sonuçlara ulaşması için dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalarından bahsedelim.

   Çocuklara Örgü Öğretme Rehberi

   28 Ekim 2021
   Çocuklara Örgü Öğretme Rehberi

   Çocuklar Örgü Öğretmeye Nasıl Başlamalı ?

   Çocuklara örgü örmeyi öğretmek hem sizin için hem de çocuklarınız için eğlenceli bir deneyim olabilir. Ancak çocuğunuzun örgü örmeye hazır olması ve örgü öğretme ile ilgili bazı püf noktalarını biliyor olmanız gerekir.

   Amigurumi Nedir ve Nasıl Yapılır?

   21 Ağustos 2020
   Amigurumi Nedir ve Nasıl Yapılır?

   Amigurumi Nedir ve Nasıl Yapılır? 

   Tığ işi bir el sanatı öğrenmek yaşam boyu ruhsal açıdan size çok iyi gelebilir. Zira her çektiğiniz zincir ile adeta meditasyona girersiniz. Tığ işi örgülere başlangıç için battaniyeler çok iyi bir seçimdir. Yaratıcılığınız geliştikçe de kendinizi son dönemlerde oldukça popüler hale gelen ve bi anlamda kendi küçük heykellerinizi yaratmak anlamına gelen Amigurumi tekniklerinde bulabilirsiniz. Amigurumi ile sevimli peluş oyuncaklar yapabilir hem kendiniz hem de çocuklar için şahane el emeği hediyeler oluşturmuş olursunuz.

   Makrome Nedir ve Nasıl Yapılır ?

   21 Ağustos 2020
   Makrome Nedir ve Nasıl Yapılır ?

   Makrome Nedir, Nasıl Yapılır, Nelere Dikkat Edilmeli?

   Makrome 1970'lerde pamuk sicim, kenevir, keten, jüt, deri veya iplik gibi doğal malzemelerin düğümlenmesi ile yeniden popüler olmuş bir tekstil sanatıdır. Makrome kelimesi, havlu, şal veya saçaklar için kullanılan Arapça ''migramah'' kelimesinden gelir.

   Örgü Örmenin Faydaları

   17 Mayıs 2020
   Örgü Örmenin Faydaları

   Örgü Örmenin Sağlığınıza ve Psikolojinize Faydaları 

   Pek çok kişi stresli, endişeli ya da kronik ağrı çektiği vakitlerde meditasyon ya da yoga gibi aktiviteler yapar. Böylece hem zihni hem de bedeni sakinleşir. Aynı şekilde örgü örmenin de benzer faydaları olduğunu biliyor muydunuz?

   Örgüye Dair Harika İpuçları

   17 Mayıs 2020
   Örgüye Dair Harika İpuçları

   Örgüye Dair İşinize Yarayacak Harika İpuçları

   Örgünün ortaya çıkışı zorunlu ihtiyaçların karşılanması ile olsa da sonraki zamanlarda her kültürün kendi rengini, tekniği ve zevkini ortaya çıkaran bir ayna haline gelmiştir.

   Örgü Şişi Seçimi Nasıl Yapılmalı

   02 Mayıs 2020
   Örgü Şişi Seçimi Nasıl Yapılmalı

   Örgü Şişi Nasıl Seçilir ?

   Örgü örmek için 2 temel malzemeye ihtiyaç vardır. Biri örgü ipi diğeri ise örgü şişi. Günümüzde pek çok şiş çeşidi bulunmaktadır.

   Koronavirüs Döneminde Örgü ile Neler Yapabiliriz

   16 Nisan 2020
   Koronavirüs Döneminde Örgü ile Neler Yapabiliriz

   Evde Kal Örgüyle Kal ...

   Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs nedeniyle dünyanın büyük çoğunluğu uzun süredir evde vakit geçiriyor.

   KARGO BEDAVA
   200 TL VE ÜZERİ
   KAPIDA ÖDEME
   WEB'TEN AL EVDE ÖDE !
   GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
   256 BİT RAPİD SSL
   KREDİ KARTI
   İLE KAPIDA ÖDEME


   Hobi Malzemeleri

    
   Hobitu.com, 1986 kurulan Ertunç Tekstil Paz San ve Tic. Ltd. Şti. tarafından online satış yapmak üzere kurulmuş e-ticaret sitesidir. “İğneden ipliğe” sloganıyla hobi malzemeleri ve tuhafiye olmak üzere birçok ürün satan hobitu.com, Türkiye ile birlikte Amerika, İngiltere ve Almanya gibi birçok yurtdışı ülkelere ürün satışı yapmaktadır.
   Hobitu.com hobi malzemeleri ve tuhafiye alanında kullanıcılar arasında en bilinen markalar arasındadır. Bu ürünlerin yanı sıra kendi adı altında da hobi malzemesi ürünleri üretimi ve satışını yapan hobitu.com, hobi sanat malzemeleri kapsamında aranan her ürüne, ürün portföyünde yer vermektedir. Bu hobi malzemeleri arasında en baştal örgü iplikleri ve tuhafiye ürünleri gelmektedir.
   Sitede, her bir hobi için farklı kategoriler bulunmaktadır. Hobitu.com Ahşap el işi malzemeleri kategorisinden kağıt hobi malzemeleri kategorisine akla gelebilecek her alana ait materyale ziyaretçilerinin kolaylıkla ulaşmasını sağlamaktadır. Müşteri memnuniyetini her zaman en önde tutan Hobitu.com, online satış ile sağladığı indirim ve avantajlı fiyatlarla kullanıcıların tuhafiye ve hobi malzemeleri alışverişlerinde ilk tercih olmayı hedeflemektedir.
   Hobi malzemelerinin çeşitliliği akıllarda soru işaretleri yaratır. Hobitu kaliteli ürünleri, sunduğu hizmetleri ve yılları aşkın tecrübesi ile hobi malzemelerinin online alışverişteki öncü adreslerindendir.


   Hobi Malzemeleri Nelerdir?

   Hobi malzemeleri, yapılacak ürün için ihtiyaç duyulan a’dan z’ye tüm materyallerdir. Yapılacak ürüne göre gerekli hobi malzemeleri değişmektedir. Hobi malzemeleri arasından en çok kullanılanlar aşağıdaki ürünlerdir.
   •      Kumaş,
   •       İp
   •       İğne
   •       Tığ
   •       Şiş
   •       Makas
   •       Düğme
   •       Kasnak
   Hobi malzemeleri çeşitli alt kategorilere ayrılmaktadır. Her hobi çeşidi kapsamında gereken malzemeler değiştiği gibi malzemeler de kendi içerisinde çeşitlenmektedir. Örneğin, polyester hobi malzemeleri ile ilgilenen bir kişi, çeşitli içeriklere sahip polyester ipler ile karşılaşabilmektedir. Kişinin hangi tasarım için malzeme aradığı ve bütçesi gibi nedenlere bağlı olarak alacakları ürün çeşitleri etkilenmektedir.
    
    

   Hobi Malzemeleri Çeşitleri

   Hobi malzemeleri yapılacak ürüne göre farklı kategorilere ayrılmaktadır. Geniş bir sektör olan hobi malzemesi sektörü, çeşitli alt kategorilere ayrılmaktadır. Bu kategoriler aşağıdaki gibi sınıflandırılmaktadır.
   Ahşap hobi malzemeleri: Ahşap boyama, yaygın bir hobidir. Bu kapsamda; ahşap boyası, zımpara, vernik, cila, fırça vb. materyaller ahşap hobi aletleri arasında yer almaktadır. Ham ahşap hobi malzemeleri başlığı altında yer alan materyaller ise işlem görmemiş kutular, peçetelikler, anahtarlıklar gibi ham ahşap ürünler olmaktadır.
   Deri hobi malzemeleri: Çanta veya aksesuar yapımında kullanılan malzemelerdir. Zımba, düğme, çeşitli deriler, iğne vb. materyallerden oluşmaktadırlar.
   El işi malzemeleri: Elişi hobi malzemeleri, hobi malzemeleri kategorisinde en geniş sınıfa ayrılan başlıktır. İğne, iplik, kumaş ana başlıklar olmaktadır. Her başlık yüzlerce alt kategoriye ayrılmaktadır. Hobi süsleme malzemeleri olarak düşünülen boncuklar, düğmeler farklı öğeler olurken, hobi keçe malzemeleri kapsamında yer alan keçeler de bu kategoriye dahil edilmektedir. Amigurumi hobi malzemeleri için gerekli olan ipler, makrome hobi malzemeleri için gerekli olan kasnaklar el işi malzemeleridir. Hobi örgü malzemeleri de birer el işi malzemesi olup, iplikler bu sınıfa dahildir.
   Hobi tesbih malzemeleri: Hobi malzemeleri boncuk seçenekleri, tesbih yapımında ya da süsleme sanatında kullanılmaktadır. Tesbih malzemeleri arasında boncuklar ve misina ipler yer almaktadır.
   Hobi el aletleri: Şiş, iğne, tığ, makas gibi materyallerin ait olduğu sınıftır. Hobi atölyesi malzemeleri arasında hobi el aletleri demirbaş olmaktadır.
   Kendin yap hobi malzemeleri: Hobi çanta malzemeleri ve metal hobi malzemeleri kendin yap seçeneğine dahil edilmektedir. Kişiler kendi çantalarını diledikleri tasarımlar ile kendileri yapmaktadır. Çanta dışında alınan materyallere göre yapılan ürünler değişebilmektedir. Örneğin, bambu hobi malzemeleri alınması halinde kişiler bambu ipliklerden yapılan birçok kıyafet veya aksesuar örmektedir.

   Hobi Malzemeleri Markaları

   Hobitu.com sitesinde, çeşitli hobi malzemesi markası bulunmaktadır. Bu markaların arasında Hobitu.com kendi markası ile birçok hobi malzemesi ve tuhafiye eşyaları satmaktadır. Sektörün önde gelen markaları da ürün portföyünde bulunmaktadır. Lüks seçeneklerden ucuz seçeneklere ürünleri arasında yer vermektedir. Böylece her bütçeye uygun marka ve ürün site içerisinde bulunur. 
   Tüm bu başlıklar değerlendirildiğinde sitede yer alan markalar arasında aşağıdaki isimler ön plana çıkmaktadır.
   •       Nako
   •       Kartopu
   •       Alize
   •       Yarnart
   •       Sultan Şiş
   •       Yabalı
   •       Himalaya
   •       Lanoso
   •       Ören Bayan

   Hobi Malzemeleri Fiyatları

   Sanatsal hobi malzemeleri veya hobi aletleri fiyatları geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Alınan malzemenin markası, kalitesi veya indirimde olup olmaması fiyatı direkt olarak etkilemektedir. Alınacak ürün adet ile satılan bir ürün ise adedin fazla tutulması ürün başına düşen maliyeti azaltmaktadır. Söz konusu bir ip olması halinde, ipin yapıldığı hammadde, gramajı gibi etkenler yine fiyatlandırmayı değiştirmektedir. Bundan dolayı, uygun fiyatlı bir alışveriş yapılmak istendiğinde, ürünlere yönelik fiyat kıyaslaması yapılması önerilmektedir.

   Hobi Malzemeleri Nerede Satılır?

   Hobi malzemeleri satan yerler internet alışverişi ve yüz yüze alışveriş seçeneği olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Hobitu.com, hobi malzemesi satan e- ticaret sitelerinden bir tanesidir. 30 yıla aşkın tecrübesi ile müşterilerinin aradığı hobi malzemelerine ve eşyalarına kolayca ulaşmasını sağlamaktadır. Online alışveriş yerine mağazada hobi eşyalarını almak isteyenler Hobitu’nun İstanbul Gaziosmanpaşa mağazasını ziyaret edebilirler.
    

   Hobi Malzemeleri Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

   Alınacak her bir hobi malzemesi için dikkat edilmesi gereken başlıklar bulunmaktadır.
   İpliğe uygun şiş veya tığ numarası: Alınan bir örgü ipliği ise örgü ipliğinin örülmesi için gerekli olan numaradaki şiş veya tığ alınmalıdır. Doğru numaralarda şiş veya tığların kullanılmaması ortaya çıkan ürünün istenilen gibi olmamasına neden olmaktadır.
   Cilt ile uyumu: Yapılacak ürün cilt ile temas edecek olan bir ürün ise, materyalin yapıldığı hammaddenin ciltte hassasiyet yaratıp yaratmadığına dikkat edilmesi gerekmektedir.
   Suya karşı dayanıklılığı: Tasarım, su ile temas edecek olan bir tasarım ise, ürün için kullanılan materyallerin suya karşı dayanıklı olması gerekmektedir. Yıkanması gereken bir ürün ise kullanılan malzemeler yıkamaya uygun olmalıdır.
   Ağırlığa karşı dayanıklılığı: Çanta gibi ağırlık taşıyacak bir ürün yapılması halinde, bu ürün için kullanılacak ip gibi materyallerin ağırlığa karşı dayanıklı olması gerekmektedir. Kolay kopmayan, dayanıklı iplerin seçilmesi önerilmektedir.
   Kullanım alanına uygunluğu: Hobi aletleri alınırken, aletlerin kullanılacağı alana göre seçilmesi gerekmektedir. Söz konusu bir makassa, makaslar ayrı kategorilere ayrılmaktadır. Kumaş makası farklı olurken, kağıt makası farklıdır. Bundan dolayı hobi malzemesi alınmadan önce kişilerin hangi materyale ihtiyacı olduğuna karar vermesi gerekmektedir.
   Alınan ürün bir yapıştırıcıysa hangi yüzeyler için kullanıldığına dikkat edilmelidir. Örneğin, kumaş yapıştırıcıları ayrı olup ahşap ürünler için yeterli olmamaktadır.
   T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.